Partnerzy portalu

Podręczniki za odpady w wielkopolskim

  • PAP
  • 15 stycznia 2012 - 11:41
Około 70 tys. zużytych baterii, ponad 122 tys. plastikowych korków, 1100 tonerów i 21 tys. płyt CD zebrały przedszkolaki z Ostrowa Wielkopolskiego oraz uczniowie w ramach pierwszego w kraju programu "Podręczniki za odpady".

- Głównym celem tego pilotażowego projektu jest wyposażenie wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjów w elektroniczne podręczniki i nowoczesne pomoce naukowe, czyniąc tym samym naukę w szkole bardziej przyjemną i nowoczesną - poinformowała rzeczniczka prezydenta miasta Sylwia Nowicka. - Założeniem projektu jest jego długoterminowość i dynamiczny rozwój - dodała.

- Oznacza to, że w kolejnych jego fazach następne roczniki uczniów oraz szkoły zostaną wyposażone w nowoczesne narzędzia nauki - powiedział prezydent miasta Jarosław Urbaniak (zabierz głos/oceń prezydenta).

Według Nowickiej akcja skierowana jest także do przedsiębiorstw i osób prywatnych.

- Może się do niej włączyć każdy, wystarczy segregować i wrzucać odpady do specjalnych pojemników, które rozdano - powiedziała Nowicka. Podkreśliła, że projekt łączy ekologię z ekonomią - im więcej odpadów, tym więcej zysku.

Oprócz baterii, tonerów, płyt DVD i kartridży, zbierane są także płyty CD. W projekcie uczestniczy około 9 tysięcy uczniów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!