Partner portalu

To państwo odpowiada za złe powietrze. Przełomowy wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Gliwicach uznał, że państwo polskie naruszyło dobra osobiste Oliwera Palarza, aktywisty antysmogowego z Rybnika, poprzez zaniechanie działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Ponadto zasądzono na jego rzecz odszkodowanie w wysokości 30 tys. zł. Inni aktywiści podnoszą jednak, że także inne podmioty - także samorządy - są odpowiedzialne za działania na rzecz poprawy jakości powietrza. - Dzięki temu wyrokowi dostaną sygnał, że obywatele patrzą im na ręce, mogą pójść do sądu i wygrać - mówi Piotr Sergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.
  • Oliwer Palarz wygrał przed sądem ze Skarbem Państwa. Za zaniechania władzy, prowadzące do pogorszenia jakości powietrza i naruszenia dóbr osobistych, zasądzono odszkodowanie w wysokości 30 tys. zł.
  • - Nie chodziło o pieniądze, tylko o pokazanie, kto jest odpowiedzialny za złą jakość powietrza w Polsce - komentuje aktywista.
  • Członkowie Polskiego Alarmu Smogowego uważają, że ten wyrok do sygnał ostrzegawczy dla władz każdego szczebla - także dla samorządów. One także powinny podejmować wysiłki, aby poprawić jakość powietrza w Polsce.
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • Sarmata 2021-12-10 14:55:18
    Niestety motłoch, którzy zamieszkał w polskich miastach sprowadzony tam przez towarzyszy z PZPR i tow. Gierka na początku lat 70-tych na gasło "Pomożecie"! To i pomogli! Motłoch rozmontowywał zamki w drzwiach, kradł żarówki, klamki, niszczył dobro wspólne, które uznawał za nie swoje tylko ...państwowe! Ech Zniszczono mieszczaństwo w Polsce, które kiedyś budowało dobrobyt i potęgę miast! Teraz motłoch ma wszystko, rzęchy, galerie handlowe, programy w teleniewizji, zdrapki, promocje, ciuchlandie itp. No i te swoje autka, bez których nie mogą żyć! Pucują je w wolnych chwilach zamiast pójść do teatru, kina, na wernisaż czy do biblioteki!!!  rozwiń
  • do czego doszliśmy... 2021-12-10 12:15:42
    Każdy Polak powinien codziennie otrzymywać odszkodowanie za nieuzasadnioną skłonność do przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach - dobrze też, że Unia nakłada karne opłaty na tych co decydują się na emisję CO2 byleby tylko pławić się w przyjemnym ciepełku!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!