Partnerzy portalu

Uczniowie posadzą 300 roślin z okazji Święta Drzewa

Już po raz trzeci odbędzie się Święto Drzewa w Sosnowcu. 18 września zorganizowany zostanie piknik edukacyjny, podczas którego posadzonych zostanie 300 roślin cebulowych.

Uczniowie posadzą 300 narcyzów i krokusów oraz kilkanaście krzewów ozdobnych

"Święto Drzewa" odbędzie się 18 września o godzinie 11.00 w Parku Harcerskim. Wydarzenie będzie w postaci pikniku edukacyjnego, podczas którego uczennice i uczniowie sosnowieckich szkół wezmą udział w grach plenerowych i warsztatach.

Edukatorzy Klubu Gaja poprzez zabawę i doświadczenie będą opowiadać o potrzebie ochrony klimatu i różnorodności biologicznej. Uczniowie posadzą 300 narcyzów i krokusów oraz kilkanaście krzewów ozdobnych.

Dla uczestników pikniku przygotowane są również gry plenerowe, podczas których będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat drzew, krzewów i zwierząt z nimi związanych. Na uczniów czeka stanowisko, gdzie będzie można zbudować z drewnianych modułów schronienia dla różnych gatunków zwierząt.

"Budki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów zapylających i wiewiórek mogą zastąpić naturalne miejsca gniazdowania, których często brakuje w środowisku przekształconym przez człowieka. Pełnią także ważną funkię edukacyjną. Najmłodsi poprzez obserwację przyrody mogą uwrażliwić się na jej piękno i potrzebę jej ochrony" - czytamy w notatce prasowej Klubu Gaja.

Kolejną atrakcją będzie warsztat tzw. bomb kwietnych

Kolejną atrakcją będzie warsztat tzw. bomb kwietnych, podczas którego uczestnicy będą formować kule z gliny, kompostu i nasion kwiatów. Potem wystarczy trochę wody i słońca, by mogły wykiełkować i zakwitnąć.

"W dobie gigantycznego kryzysu klimatycznego działania długofalowe mają ogromne znaczenie środowiskowe i edukacyjne. Potrzeba nam jak najwięcej konkretnej aktywności, która ma wpływ na nasze bezpośrednie otoczenie i minimalizuje susze czy gwałtowne podtopienia. Potrzebujemy w miastach więcej zieleni, a zdecydowanie mniej betonu" - zaznaczył Jacek Bożek, szef i założyciel Klubu Gaja.

Wydarzenie organizowane jest przez Klub Gaja we współpracy z Miastem Sosnowiec i Zespołem Szkół Specjalnych nr 4. "Święto Drzewa" zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca. Współfinansowany jest ze środków Gminy Sosnowiec i Funduszu Partnerstwa w ramach Green Print, LLC Program Clean AdvantageTM.

Klub Gaja od wielu lat organizuje wydarzenia edukacyjne w Parku Harcerskim. Wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych nr 4 i sosnowieckimi placówkami posadzili w parku ponad 100 drzew, krzewów i bylin.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!