PARTNERZY PORTALU

Warszawa: Będą łapać deszczówkę i sadzić drzewa. Wspólny projekt Veolii i miasta

    AKC    18 maja 2021 - 12:39
Warszawa: Będą łapać deszczówkę i sadzić drzewa. Wspólny projekt Veolii i miasta
„Kocham Warszawę - łapię deszczówkę” to kolejny proekologiczny projekt Veolii (fot. mat. pras. Veolii)

Veolia i warszawski ratusz wspólnie wyposażą 50 miejskich przedszkoli w instalacje do łapania deszczówki i posadzą 100 drzew. Wystartował nowy Projekt „Kocham Warszawę - łapię deszczówkę”, realizowany przez Fundację Veolia Polska przy wsparciu i zaangażowaniu stołecznego samorządu.
  • Do końca października 2021 r. w pięćdziesięciu miejskich przedszkolach zostanie zainstalowanych łącznie sto zbiorników zewnętrznych do łapania deszczówki.
  • Ponadto w przedszkolnych ogródkach posadzonych zostanie w sumie sto drzew. 
  • Ze względu na swój wymiar edukacyjny i ekologiczny Projekt został objęty honorowym patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

- „Kocham Warszawę - łapię deszczówkę", to projekt szczególny, ponieważ realizowany jest na wyjątkowo dużą skalę - obejmie aż 50 przedszkoli miejskich, partnerstwo Veolii, jej fundacji i miasta gwarantuje to, iż wspólnie zadbamy o budowę zielonej Warszawy, sadząc następne 100 drzew. Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wspierać zrównoważony rozwój mMiasta i działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i mieszkańców Warszawy - mówi Paweł Orlof, prezes Veolii Energii Warszawa, inicjatora projektu.

To już drugi projekt edukacyjny, który w praktyce realizuje cele zrównoważonego rozwoju podejmowany przez Veolię we współpracy z Fundacją CultureLab i stolicą.

- Zgodnie z naszym statutem, stale wspieramy wszelkie inicjatywy, których celem jest podniesienie poziomu świadomości wyzwań środowiskowych i budowanie bardziej zrównoważonych miast - mówi Agnieszka Kazimierska, przedstawicielka Fundacji Veolia Polska. - Kierujemy tę kampanię do najmłodszych mieszkańców stolicy, mając nadzieję, że wyrosną z nich wrażliwi na kwestie środowiskowe dorośli, którzy będą potrafili podejmować świadome decyzje i chronić planetę na co dzień - dodaje. 

Pierwszym etapem jest oficjalne otwarcie „Ścieżki edukacyjnej” w siedzibie Veolii Energii Warszawa, przy ul. Stefana Batorego 2. To pokazowa instalacja oraz integralny element całorocznego projektu. Do udziału w nim miasto wytypowało 50 placówek, a do czerwca chce go w całości zrealizować w 25 przedszkolach. 

- Nauka przedszkolaków zachowań proekologicznych przez zabawę i praktykę to dobra droga do wychowania pokolenia dbającego o swoje najbliższe środowisko i klimat - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. - Mam nadzieję że nasz projekt zainspiruje najmłodszych i ich rodziców do dbania o ekologię w swoim codziennym życiu - dodaje.

Czytaj też: Ekomural zamiast setki drzew. W Szczecinie powstanie ekologiczny malunek

We współpracy z Fundacją CultureLab zostały stworzone materiały edukacyjne dla najmłodszych warszawiaków, m.in. bajka dla dzieci pt. „Woda w przyrodzie”, piosenka „Pada deszcz” oraz szereg scenariuszy zajęć dla nauczycieli przedszkolnych oraz klas 1-3. Materiały będą dostępne w wybranych placówkach oraz do pobrania online pod adresem tuptuptup.org.pl/lap_deszczowke/.

Zapobiec suszy
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!