Partner portalu

Włochy: Ograniczenia w ruchu samochodów na północy w związku ze smogiem

Z powodu wysokiego poziomu smogu we włoskich regionach Lombardia, Emilia- Romania i Wenecja Euganejska wprowadzono znaczne ograniczenia w ruchu samochodów ze starszymi modelami silników. Zakaz ruchu dotyczy aut z normą emisji spalin euro 4 oraz wcześniejszą.

Od wielu dni na północy Włoch stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza dopuszczalne normy. Dlatego władze trzech regionów podjęły kroki przewidziane w takich sytuacjach kryzysowych.

Zakaz ruchu pojazdów z silnikami starszego typu ma obowiązywać co najmniej do poniedziałku.

W Lombardii blokadę ruchu wprowadzono między innymi w Mediolanie w godzinach od 8.30 do 18.30.

W Emilii-Romanii zakaz obowiązuje w Bolonii, Rawennie, Piacenzy, Parmie, Reggio Emilia i Modenie.

W Wenecji Euganejskiej, jak obliczono, na ulice Padwy, Wenecji, Vicenzy i innych miast nie może wyjechać około 220 tysięcy samochodów z silnikami Diesla z normą emisji spalin euro 4.

W związku z alertem smogowym na północy Włoch, przedstawiono prognozę naukowców, wskazującą, że każde rodzące się obecnie dziecko , które będzie tam mieszkać, jako dorosła osoba będzie żyć o pół roku krócej niż ludzie w rejonach z czystym powietrzem. 

O tym, że problemy ze smogiem ma nie tyko Polska., mówił niedawno podczas EEC Green w Katowicach Marcin Lewenstein, dyrektor ds. Innowacji w InnoEnergy.

- Często myślimy o zachodniej Europie jako miejscu, gdzie wszystkie problemy (związane z zanieczyszczeniem powietrza – red.) udało się rozwiązać. Jeśli spojrzymy na zanieczyszczenia w północnych Włoszech czy południowej Francji, okazuje się, że tam też jest sporo do zrobienia - zwraca uwagę Marcin Lewenstein.

 

KOMENTARZE1

  • LIPA i tyle w temacie ? 2019-01-06 15:26:00
    a patrząc na nasze podwórko, to widzimy że od już chyba 2 lat nasz rząd (MI) nie jest w stanie zaproponować dobrego, a w zasadzie normalnego projektu ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym UD 126 , projektant ciągle proponuje utrzymanie zasadniczych przepisów, które doprowadził...y do tragicznego stanu pozamiejski drogowy publiczny transport zbiorowy. Ostatni projekt, z dnia 09.11.2018, czyli jak się mówi już 9 podejście, mimo drobnego kroczku w dobrym kierunku, też wymaga całkowitej przebudowy.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!