Partner portalu

Zła jakość powietrza w miastach

W Warszawie, Krakowie, Legnicy, Katowicach, Łodzi czy Zgierzu występuje zła i bardzo zła jakość powietrza - wynika z informacji zamieszczonych na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W miejscach, gdzie normy są przekroczone, służby zalecają unikanie wychodzenia na dwór.

Jak podają służby, w województwie mazowieckim - w tym na terenie całej Warszawy - istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 - 100 µg/m3, w związku z czym wydano alert pomarańczowy. Z danych pomiarowych zamieszczonych na stronie GIOŚ wynika, że normy przekroczone są również w wielu innych miastach kraju.

Stołeczny ratusz zalecił unikanie przebywania na dworze, wietrzenia pomieszczeń i zrezygnowanie z aktywności fizycznej na zewnątrz.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • w.potega@neostrada.pl 2021-02-26 16:40:41
    Po Warszawie jeździ trzy razy za dużo samochodów. Jest tak, bo po wojnie budowano stalinowskie miasto - maszynę, w której ludzie są mało ważni. Teraz trzeba eliminować transport personalnymi wielokrotnie za dużymi samochodami, którymi jeżdżą pojedyncze osoby. Sposobem jest zmienianie miejskiej infra...struktury, zwężając ulice, rozwijając transport szynowy, ograniczając wjazdy samochodów do miasta, organizując stacje przesiadkowe na granicach miasta, tak reorganizując życie gospodarcze, aby mniej przemieszczeń było, eliminowanie samochodów z miejsc pobytu ludzi, piesze i rowerowe przemieszczanie się w central lokalnych, itd, itp.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!