Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

18 mln zł na rozwój e-usług medycznych

  • PAP
  • 14 lipca 2013 - 10:12
18,3 mln zł otrzyma sześć opolskich szpitali oraz urząd wojewódzki na działania dotyczące rozwoju e-usług. Dzięki temu w opolskich placówkach służby zdrowia ma się poprawić jakość obsługi pacjenta.

Zarząd województwa opolskiego zdecydował o dofinansowaniu czterech projektów, które rozwijają e-usługi na Opolszczyźnie. Przeznaczył na ten cel 18,3 mln zł, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

E-usługi to różne usługi świadczone przez sieć elektroniczną, w tym także przez Internet. „Dzięki realizacji projektów w opolskich szpitalach poprawi się jakość obsługi pacjentów, a zyskają na tym także same placówki" - poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Violetta Ruszczewska.

„Wdrożenie systemu e-usług pozwoli na poprawę usług dotyczących m.in. rejestracji, komunikacji wewnątrzszpitalnej, kontroli, badania satysfakcji pacjentów czy współpracy z kontrahentami" - dodała.

7,7 mln zł dofinansuje projekt realizowany przez trzy jednostki: Opolskie Centrum Onkologii, Szpital Wojewódzki oraz Specjalistyczny Zespół Opieki nad Matką i Dzieckiem w Opolu. Dotyczy on zwiększenia zakresu, dostępności oraz bezpieczeństwa usług elektronicznych poprzez rozwój modułów informacyjnych i stopnia ich wykorzystania w zakresie opieki zdrowotnej.

Blisko 1,5 mln zł otrzymają Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny w Opolu i Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach, które będą wprowadzać u siebie e-usługi. 1,4 mln zł trafi do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu na stworzenie środowiska informatycznego dla e-usług.

7,7 mln zł zostało przeznaczonych na rzecz projektu złożonego przez wojewodę opolskiego, którego celem jest upowszechnienie e-usług świadczonych przez administrację publiczną w województwie opolskim.

Zarząd województwa przyznał pieniądze w ramach drugiego naboru wniosków do działania 2.2 Moduły informacyjne, platformy e-usług i bazy danych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!