Partnerzy portalu

Bielski szpital wojewódzki otrzymał 800 tys. zł na zakup sprzętu

Ponad 800 tys. zł na zakup aparatury i sprzętu medycznego, który pomoże w przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19 i innych chorób zakaźnych, otrzymał szpital wojewódzki w Bielsku-Białej – podała lecznica.

"Szpital kupi sześć urządzeń wraz z wyposażeniem do donosowej terapii wysokoprzepływowej tlenem, 20 kardiomonitorów, trzy respiratory stacjonarne, a także dziesięć ssaków" - poinformowała w poniedziałek rzecznik placówki Anna Szafrańska.

Zdaniem dr Bożeny Szkolny, przewodniczącej zespołu kontroli zakażeń szpitalnych w bielskiej lecznicy, zakażenia, w tym ciężki przebieg COVID-19, zagrażają życiu pacjentów.

"Odpowiednio szybko postawiona diagnoza oraz zastosowanie leczenia objawowego i przyczynowego poprawiają rokowanie i umożliwiają powrót do pełni zdrowia. Kardiomonitory zwiększą bezpieczeństwo przyjmowanych chorych, natomiast urządzenia do donosowej, wysokoprzepływowej tlenoterapii, respiratory oraz ssaki przyczynią się do poszerzenia możliwości terapeutycznych poszczególnych oddziałów. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany dla chorych w ciężkim stanie, szczególnie z objawami niewydolności oddechowej" - powiedziała Bożena Szkolny.

Pieniądze na sprzęt pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Bielski szpital wojewódzki jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!