Partnerzy portalu

Caritas Polska: sześć kolejnych szpitali otrzyma pomoc w ramach akcji #WdzięczniMedykom

Po 5 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 1 tys. fartuchów ochronnych, 500 maseczek KN95 oraz pięć termometrów bezdotykowych otrzyma sześć kolejnych szpitali w kraju w ramach prowadzonej przez Caritas Polska akcji #WdzięczniMedykom. Wartość jednego pakietu pomocy to ponad 24 tys. zł.
  • Pakiety sfinansowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne - poinformował Caritas Polska.
  • Paczki zawierające maseczki i fartuchy ochronne oraz termometry bezdotykowe wysłano do sześciu szpitali w kraju.
  • Na wsparcie akcji Caritas Polska #WdzięczniMedykom spółka PSE przekazała 400 tys. zł. Środki te w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie dla placówek ochrony zdrowia w różnych regionach kraju.

Pomoc trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Szpitala Puckiego, Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie, Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hoło w Nowym Tomyślu oraz SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

Każda z tych placówek otrzyma 5 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 1 tys. fartuchów ochronnych, 500 maseczek KN95 oraz pięć termometrów bezdotykowych. Wartość jednego takiego pakietu pomocy to ponad 24 tys. zł.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki oświadczył, że dopóki zagrożenie epidemiczne nie zniknie, polscy medycy będą mogli liczyć na pomoc organizacji w walce z koronawirusem. "Pomagamy kompleksowo i w całym kraju. Obok respiratorów przekazujemy szpitalom sprzęt chroniący personel przed zakażeniem. Do kolejnych sześciu szpitali sprzęt został wysłany dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych".

"Dzięki stałemu dialogowi z placówkami ochrony zdrowia w gminach, w których znajduje się infrastruktura liniowa i stacyjna najwyższych napięć, mogliśmy skutecznie zareagować na potrzeby partnerów związane z pandemią" - powiedziała dyrektor Departamentu Komunikacji w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych Ada Konczalska.

Na wsparcie akcji Caritas Polska #WdzięczniMedykom spółka PSE przekazała 400 tys. zł. Środki te w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie dla placówek ochrony zdrowia w różnych regionach kraju.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w kraju jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby ośrodków ochrony zdrowia w Polsce.

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zgromadził pomoc dla polskich medyków o wartości ok. 9 mln zł. Pozwoli to na przekazanie szpitalom oraz domom opieki społecznej w całej Polsce m.in. 100 respiratorów, ponad 300 tys. maseczek i rękawiczek ochronnych, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkanaście specjalistycznych łóżek szpitalnych.

Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć przekazując darowiznę, na stronie caritas.pl/medycy, wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł MEDYK).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!