Partnerzy portalu

Dodatkowe 10 mln zł na remont szpitala dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe 10 mln zł z funduszy unijnych na trwający remont otrzymał w środę Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Do końca października ma zakończyć się gruntowna przebudowa placówki za ok. 118 mln zł.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył w środę dyrektorowi szpitala Ryszardowi Śmiechowi aneks do umowy na dofinansowanie trwającej przebudowy części placówki.

W rozmowie z dziennikarzami wyjaśnił, że dodatkowe 10 mln zł pochodzi ze środków unijnych na lata 2014-2020. "Stwierdziliśmy, że wszystkie niewykorzystane pieniądze po przetargach, które spływają teraz od wielu beneficjentów lokujemy w służbę zdrowia. Szpital dziecięcy to jest szpital, który jest chyba najważniejszy w województwie lubelskim" - przyznał marszałek.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego poinformował, że dotychczas zakończone zostały prace na sześciu kondygnacjach głównego budynku. Chodzi m.in. o oddziały endokrynologii, otolaryngologii, ortopedii, nefrologii, neurologii. "Obecnie remontujemy hematoonkologię i transplantologię, oddział intensywnej terapii, aptekę i poliklinikę. W październiku przewidujemy zakończenie całego już projektu" - dodał szef placówki.

Jak wskazał, inwestycja obejmuje dostosowanie sal do standardów XXI wieku, jak i do przepisów przeciwpożarowych, sanitarno-epidemiologicznych, co ma wpłynąć na poprawę warunków pobytu pacjentów.

Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył już po raz czwarty kwotę dofinansowana dla trwającego remontu szpitala dziecięcego. Jak podano w komunikacie, projekt opiewa na kwotę 118 mln zł, z czego blisko 60 mln zł to środki unijne, a ponad 25 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Gruntowny remont w dziecięcym szpitalu trwa od końca 2019 r. Prace obejmują modernizację wszystkich istniejących oddziałów wraz z doposażeniem w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie to największa w regionie lecznica dla dzieci. Rocznie hospitalizuje ponad 30 tys. pacjentów. Jest tu m.in. centrum urazowe dla dzieci, stacja dializ, oddział hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej.

 

KOMENTARZE1

  • słupczanie 2023-05-31 20:33:37
    Zdrowi lekarze, zdrowe pielęgniarki, zdrowi pacjenci.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!