Lekarze chcą już 700 złotych za godzinę. "Niech się opamiętają"

Braki kadrowe w ochronie zdrowia powodują, że lekarze oczekują coraz wyższych stawek (Fot. PAP/Radek Pietruszka)
Stawki niektórych lekarzy kontraktowych w szpitalach publicznych sięgają aż 700 złotych za godzinę. - Powinni godnie zarabiać, ale to już jest pazerność - grzmią dyrektorzy szpitali powiatowych.
- Obowiązujący w Polsce system wynagrodzeń w ochronie zdrowia coraz bardziej drenuje budżety między innymi szpitali powiatowych.
- Samorządowcy i szefowie lecznic przestrzegają, że kolejne ustawowe podwyżki minimalnych wynagrodzeń (wejdą w życie 1 lipca br.) bez pokrycia z przychodów z NFZ postawią wiele placówek w dramatycznej sytuacji.
- Przepisy o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych nie są jedynym powodem do płacowych zmartwień menedżerów zarządzających szpitalami.
- - Są jeszcze lekarze kontraktowi, których stawki sięgają już nawet 700 złotych za godzinę - mówi Mariusz Trojanowski z zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych.
- Między innymi o problemach polskich szpitali będziemy też rozmawiać podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w trakcie sesji "Finansowanie systemu ochrony zdrowia", która odbędzie się 24 kwietnia o godz. 14:30.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE20
-
Dario
2023-04-08 00:41:06
Obowiązek szkolny jeest do 16 roku życia. Każda szkoła powyżej tego wieku powinna być płatna. Nie ma przecież obowiązku robienia matury, a tym bardziej studiowania. Bezpłatne tylko to, co obowiązkowe. Idąc tym tropem, nie ma również obowiązku leczenia, poza kilkoma wyjatkami dotyczący chorób zakaźny... rozwiń
-
pbserwator
2023-04-05 21:56:48
Piszący komentarze mają wiele racji. Wszystkie studia powinny być płatne przez studenta, ale aby tak się stało trzeba zmienić konstytucję.Nie znaczy to, że student ma płacić z własnej kieszeni. Państwo powinno dać kredyt na czesne i stypendium na utrzymanie , który będzie umarzany sukcesywnie w przy... rozwiń
-
nela 70
2023-04-02 12:27:24
wysokie wynagrodzenia lekarzy, a jak człowiek zachoruje, to i tak musi prywatnie się leczyć i jeszcze czekać na wolny termin. Jednak "za komuny" było lepiej w służbie zdrowia.