Partnerzy portalu

Miasto organizuje bezpłatne badania medyczne w ramach Białej Soboty

Lekarze kilku specjalizacji, w tym m.in. laryngolodzy, diabetolodzy, kardiolodzy będą przyjmować pacjentów na bezpłatne badania zorganizowane przez Caritas i samorząd Poznania w ramach tzw. Białej Soboty - poinformował poznański magistrat.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W sobotę od godz. 10 do godz. 13, w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Poznaniu lekarze i pielęgniarki będą przyjmować mieszkańców chętnych do przebadania się. Z kolei na parkingu placówki, w godzinach od 9 do 14, będą działać specjalistyczne busy, w których będzie można zbadać np. stan swojego słuchu czy gęstość kości.

W gabinetach zorganizowanych w szkolnym budynku pacjentów będą przyjmować: diabetolog, laryngolog, ginekolog, otolaryngolog, neurolog, pulmonolog, chirurg onkolog, dietetyk, endokrynolog i kardiolog. Chętni będą mogli skorzystać z porady lekarza rodzinnego i protetyka słuchu, lub sprawdzić poziom glukozy, cholesterolu, trójglicerydów i ciśnienia krwi.

- Na stoisku poznańskiego towarzystwa Amazonki będzie można dowiedzieć się więcej o profilaktyce raka piersi i o sposobach walki z tym nowotworem. Stowarzyszenie chorych na czerniaka zaproponuje badanie znamion wideodermatoskopem, a na stoisku kliniki MedPolonia będzie można sprawdzić swoją wagę oraz BMI - podano w komunikacie.

Dla odwiedzających wydarzenie przygotowano również wykłady i zajęcia dotyczące np. dietetyki czy bezpieczeństwa na drogach, a strażacy będą przypominali najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy. "Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat opieki nad chorymi i seniorami w domu. Na stoisku Poznańskiego Centrum Świadczeń znajdą się informacje o Złotej Karcie Seniora, a także o pudełku życia" - dodano w informacji magistratu.

Na parkingu przed budynkiem szkoły, w specjalistycznych pojazdach, będzie można sprawdzić gęstość swoich kości, stan słuchu, zrobić RTG klatki piersiowej, a kobiety będą mogły zbadać piersi w mammobusie.

W poprzednich edycjach Białej Soboty brało udział około 1,2 tys. osób. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać wszyscy chętni, niezależenie od wieku. Za sobotnie wydarzenie organizowane w budynku szkoły odpowiada Caritas Poznań, a samorząd miasta za część przygotowaną na parkingu placówki.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!