Partnerzy portalu

Modernizacja szpitala w Chmielniku zakończona

Zakończyła się modernizacja szpitala powiatowego w Chmielniku. Placówka przeszła kompleksowy remont za prawie pięć milionów złotych – poinformowała w środę dyrekcja szpitala.

W ramach remontu wykonano termomodernizację i docieplenie budynków szpitalnych. Obiekty zyskał nową elewację, wymieniono okna, drzwi, centralne ogrzewanie oraz instalacje ciepłej i zimnej wody. Budynek został wyposażony w gazowe pompy ciepła, natomiast na dachu zainstalowano instalację fotowoltaiczną - poinformowała dyrektor lecznicy Jolanta Rybczyk.

"Wszystko to przyniesie w przyszłości na pewno duże oszczędności. Rocznie mogą one sięgnąć nawet 150 tysięcy złotych" - powiedziała Rybczyk.

"Inwestycja była trudna ze względu na to, że była prowadzona przy działającym szpitalu. Ze względu na pandemię prace zostały rozciągnięte w czasie. Tym bardziej cieszę się, że cały proces udało się doprowadzić do końca" - dodała.

W szpitalu powiatowym w Chmielniku działają oddziały chirurgii, wewnętrzny, alergologiczny i ZOL. Dla pacjentów przygotowanych jest około 70 miejsc.

W planach jest także rozbudowa placówki. Starostwo powiatowe w Kielcach, które zarządza szpitalem, uzyskało już zgodę na dobudowanie piętra, w którym znajdzie się jeden oddział, apteka szpitalna i laboratorium.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!