Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Nowy tunel połączy budynki białostockiego szpitala

Ruszyła przebudowa tunelu łączącego pod ulicą Skłodowskiej budynki SP ZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku - informuje "Gazeta Współczesna".
Dotąd, aby przewieźć pacjenta z jednej strony ulicy na drugą, trzeba było od strony budynku, gdzie jest m.in. oddział chirurgii i administracja szpitala, wyjść z nim na podwórko. Z drugiej strony tunel na szczęście wychodził już bezpośrednio do budynku.
Teraz zaczyna się przebudowa tunelu, tak aby można było nim przewozić pacjentów na obie strony ulicy bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

Inwestycja związana jest z oddaniem do użytku nowego, siedmiosalowego bloku operacyjnego, jaki powstaje w szpitalu między ul. Skłodowskiej i Akademicką Pacjenci na nowy blok będą jednak przewożeni w nowych warunkach.

Aby tak się stało, trzeba połączyć obecny budynek chirurgii z podziemnym przejściem. Właśnie ruszyły roboty. Wyburzana jest ściana, przez którą będzie prowadzić tunel. Stary tunel zyska też nowy wygląd - zostaną tu wykonane prace modernizacyjne i remontowe. Nowym tunelem będzie można wozić pacjentów jeszcze w tym roku.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!