Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Objaśnią ustawę za ponad 200 zł

Prawnicy pracujący dla Ministerstwa Zdrowia przy ustawie reformującej szpitale napisali poradnik, w którym interpretują skomplikowane przepisy. Można go kupić za ponad 200 zł.
Obowiązująca od lipca 2011 r. Ustawa o działalności leczniczej wprowadziła rewolucyjne zmiany w służbie zdrowia – ujawnia „Metro”.

Po jej wejściu w życie, prawnicy i pracownicy ochrony zdrowia zaczęli wytykać kolejne fuszerki. Teraz okazało się, że o tym, jak poruszać się w gąszczu skomplikowanej ustawy, mogą nam opowiedzieć prawnicy, którzy ją „współtworzyli”.

Nakładem wydawnictwa Infor ukazał się komentarz do przepisów napisany pod kierunkiem dyrektora departamentu prawnego Ministerstwa Zdrowia Władysława Puzonia. W zależności od sklepu książka kosztuje od 200 do ok. 250 zł.

„Taka sytuacja zachęca legislatorów, by tworzyć przepisy, które następnie będą komercyjnie objaśniać. Jeżeli ustawodawca wprowadza skomplikowane przepisy, to powinien zagwarantować obywatelom bezpłatną wykładnię” – mówi w „Metrze” prof. Antoni Kamiński z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
KOMENTARZE1

  • mk 2012-04-03 14:03:07
    Perpetum mobile

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!