Partnerzy portalu

Opolski samorząd szuka partnerów do programu rehabilitacji osób po COVID-19

  • PAP/TK
  • Opublikowano: 14 stycznia 2022 - 11:21 | Zaktualizowano: 14 stycznia 2022 - 12:01
Podlegające samorządowi wojewódzkiemu Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie poszukuje partnerów do unijnego programu dla pacjentów po przebytym COVID-19. Jak poinformował opolski urząd marszałkowski, na ten cel przeznaczono 3 mln złotych.

Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie ogłosiło otwarty konkurs na nabór partnerów dla wspólnej realizacji unijnego projektu "Stworzenie Centrum Skonsolidowanych Usług Rehabilitacyjnych - rehabilitacja lecznicza, w tym ukierunkowana na minimalizację następstw po przebytej chorobie wywołanej Covid-19".

W ramach tego projektu 3 mln zł przeznacza się na sprzęt dla około 20 placówek rehabilitacyjnych i gabinetów fizjoterapeutycznych w celu podniesienia jakości wykonywanych przez nie świadczeń. Gabinety z całego województwa opolskiego będą wybierane do projektu proporcjonalnie do liczby zakażeń w danym powiecie. Każdy z partnerów - gabinetów rehabilitacyjnych - otrzyma w ramach projektu 90 proc. dofinansowania na zakup sprzętu. Maksymalna wartość kupowanego sprzętu dla jednego gabinetu to 150 tys. zł.

Chętni do uczestnictwa w projekcie muszą posiadać umowę z NFZ na udzielanie świadczeń z zakresu fizjoterapii oraz złożyć deklarację o liczbie pacjentów, którym udzielone zostaną świadczenia medyczne finansowane z NFZ w ciągu 12 miesięcy od zakończenia projektu. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać ze świadczeń jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!