Partnerzy portalu

Ponad 10 mln zł trafi domów pomocy społecznej w województwie lubuskim

10,2 mln zł trafi do 23 lubuskich domów pomocy społecznej w ramach projektu "Społeczne remedium". Ruszył nabór wniosków o przyznanie dofinansowania z tego źródła – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

O wsparciu finansowym DPS-ów zadecydował sejmik woj. lubuskiego, uznając, że są placówkami narażonymi na zakażenia wirusem SARS CoV-2. Nabór wniosków o dofinansowanie ogłosił Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Jak wyjaśnił wicemarszałek woj. lubuskiego Łukasz Porycki, w ramach projektu 23 lubuskie domy pomocy społecznej otrzymają łącznie ponad 10 mln zł. Ze wsparcia skorzysta około 1184 pracowników i pośrednio ponad 2000 mieszkańców DPS-ów.

Wsparcie przeznaczone zostanie na zapewnienie dodatków do wynagrodzeń, zakup testów na obecność COVID-19 i na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników DPS-ów bezpośrednio opiekujących się pensjonariuszami.

Czytaj też: Kto psuje opinię Murowanej Goślinie? Burmistrz: spokojnie działam dalej

Łączna wartość projektu "Społeczne remedium" to 20,2 mln zł, z czego 10,2 mln zł to jego pula na 2021 r. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodatkowo w ramach projektu "Kooperacja efektywna i skuteczna" za kwotę 1,8 mln zł zaplanowano wsparcie dla 34 środowiskowych domów samopomocy, dwóch domów pomocy społecznej i 32 placówek opiekuńczo-wychowawczych przez zakup środków ochrony osobistej, płynów do dezynfekcji, ozonatorów i lamp bakteriobójczych. Ten projekt też jest współfinansowany z funduszy unijnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!