Partnerzy portalu

Powstanie sieć teleradiologii w Lubuskiem

  • PAP
  • 10 listopada 2010 - 18:49
Kilkanaście szpitali znajdzie się w Lubuskiej Sieci Teleradiologii, dzięki której będzie można m.in. opisywać zdjęcia radiologiczne, archiwizować je i prowadzić konsultacje medyczne.

 15 listopada zostaną podpisane umowy związane z powołaniem konsorcjum, które zajmie się realizacją przedsięwzięcia. W jego skład wejdzie zielonogórska uczelnia (jako lider projektu) oraz kilkanaście szpitali z woj. lubuskiego - publicznych i niepublicznych. - poinformowała rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko. 

Według inicjatorów przedsięwzięcia, wpłynie ono na usprawnienie i skrócenie czasu obsługi pacjenta w zakresie diagnostyki obrazowej oraz wprowadzi cyfrowy system archiwizacji danych medycznych.

Koszt stworzenia sieci to około 20 mln zł. Projekt zostanie w 85-proc. dofinansowany z pieniędzy unijnych w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 - podała Sapeńko. Za te pieniądze zostanie rozbudowana sieć teleinformatyczna w szpitalach i wybudowana baza danych na uniwersytecie. Sieć teleradiologii ma zacząć funkcjonować w 2011 roku.

-Jednym z celów projektu jest wdrożenie usług elektronicznych związanych z e-zdrowiem, co przyczyni się do poprawy powszechnego dostępu do informacji - w tym przypadku w sektorze ochrony zdrowia - powiedziała Sapeńko.

Czytaj też:

Elektroniczna obsługa pacjentów w szpitalu 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!