Partnerzy portalu

Resort zdrowia tworzy platformę do e-wizyt dla wszystkich lekarzy

  • PAP
  • 29 czerwca 2020 - 07:46
We współpracy z Chmurą Krajową tworzymy platformę, na której każdy lekarz będzie mógł świadczyć porady na odległość z wykorzystaniem wideo, bez ponoszenia dodatkowych kosztów - zapowiedział w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Cieszyński pytany o upowszechnienie e-wizyt podczas pandemii i możliwość dalszego z nich korzystania podkreślił, że teleporada, to był wstęp i pierwszy etap zaplanowany jeszcze w ubiegłym roku.

"Kiedy w Polsce pojawił się koronawirus, zdecydowaliśmy się uruchomić kolejne możliwości, w tym e-wizytę, aby ułatwić pacjentom zdalny dostęp do porady medycznej" - wyjaśnił.

"Widzimy, że liczba e-wizyt systematycznie wzrasta, więc zamierzamy w ten kanał konsultacji inwestować i udostępnić go wszystkim podmiotom w Polsce" - mówił wiceminister.

Powiedział, że będzie to jeden wystandaryzowany interfejs znany pacjentom.

KOMENTARZE1

  • gość 2020-06-29 08:15:57
    Skandal!!!!!!!!!! Zamiast leczenia e porady lekarskie. Proktolog e porada ginekolog e porada kardiolog e porada. Był taki film Idiokracja. Lekarz naciskał guziki. Obudźcie się z tej pandemii głupoty.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!