Partner portalu

Rząd zdecydował ws. noszenia maseczek

Rząd przedłużył do 30 września aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w poniedziałek (29 sierpnia) w Dzienniku Ustaw.

Oznacza to, że nadal konieczne będzie zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Zmienione rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego przewiduje ponadto m.in. przywrócenie obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginału skierowania na dane świadczenie w postaci papierowej w terminie 14 dni roboczych od dokonania wpisu na listę oczekujących, jak również wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej.

Zmienione rozporządzenie wejdzie w życie 31 sierpnia.

Czytaj też: Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem. Możliwe wprowadzenie obostrzeń

KOMENTARZE83

  • Zakyks 2022-09-11 06:32:27
    Im się wydaje, że są panami życia i śmierci.
  • Żołnierz rezerwy 2022-09-02 10:00:51
    Takiego wała jak Polska cała! Maseczki medyczne są dla kadry ochrony zdrowia ponieważ nalezy je zmieniać co 20 minut, zaś pacjenci mogą co najwyżej na dłużej zakładać dostosowane do wymiany dwutlenku węgla z płuc maseczki tlenowe!!
  • Kabanos 2022-09-01 19:00:44
    Art. 31 paragraf 3 Konstytucji mowi: Nakaz zasłaniania ust i nosa wychodzi z ustawy że stanem wyjątkowym, badz wojennym.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!