Partnerzy portalu

Samorządowcy wycenili transport pacjentów - 72 zł i zawieziemy, gdzie trzeba

72 zł - tak przedstawiciele korporacji samorządowych wyobrażają sobie ryczałt za przewóz do punktów szczepień na koronawirusa osób starszych z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub mających problemy z samodzielnym poruszaniem się. I taką propozycję złożyli dzisiaj wiceministrowi Michałowi Dworczykowi pod rozwagę. Nie zamierzają jednak wozić pacjentów po całej Polsce – maksymalny dystans to 20 km od miejsca zamieszkania.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Przedstawiciele samorządu określili oczekiwania dotyczące realizacji zadań w ramach Narodowego Programu Szczepień
  • Chcą zróżnicowania kwoty ryczałtu dla koordynatorów, większej liczby zespołów mobilnych, ustalenia ryczałtu za przewóz i możliwości przewozu osób bez orzeczeń.
  • Narodowy Program Szczepień zdominował wczorajsze posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, ale poza wymianą poglądów niewiele ustalono. Dyskusja ma być kontynuowana.   
strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • Zdziwieniowo 2021-02-02 09:42:39
    O! A to stawka ! W samorządach ( np w miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej ) siedzą armie urzędników, które twierdzą, że pomagają potrzebującym ( w tym i osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku ). Ci pomagacze już otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę ( więc nie widzę potrzeby dod...atkowego ich wynagradzania za wykonywanie obowiązków ). Uważam, że: każdy pracownik socjalny powinien znać ( w swoim terenie ) każdą osobę niepełnosprawną i osoby w podeszłym wieku = więc powinien też znać ich ograniczenia i potrzeby. Osoba potrzebująca transportu na szczepienie winna to zgłaszać do pracownika socjalnego. Pracownik socjalny zamawia transport w korporacji taxi i korporacja taxi ustala z potrzebującym miejsce, czas i koszt usługi. Pieniądze, za transport powinny płynąć bezpośrednio do wykonujących transport. Samorządy nie powinny czerpać korzyści z organizacji transportu - bo pomoc osobom niepełnosprawnym/w podeszłym wieku leży w ich obowiązkach.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!