Partnerzy portalu

Samorządy mogą zamawiać środki ochrony. Ministerstwo uruchomiło specjalny portal

We wtorek (16 czerwca) ruszył portal Ministerstwa Zdrowia, na którym zainteresowane samorządy mogą zamówić środki ochrony - poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że na ten moment do tego systemu wpadło już 208 zgłoszeń.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Wiceminister poinformował, że we wtorek rano ruszył portal Ministerstwa Zdrowia na którym wszystkie zainteresowane samorządy mogą zamówić takie środki ochrony. "Już 208 zgłoszeń na ten moment wpadło do naszego systemu" - oświadczył.

Zapewnił, że wszystkie zgłoszenia będą realizowane. "Będziemy za pośrednictwem urzędów wojewódzkich w ścisłej współpracy z ministrem spraw wewnętrznych i administracji rozdysponowywać te środki ochrony indywidualnej do samorządów. Tak, aby każdy, kto potrzebuje w jakiś sposób uzupełnić swój zapas, mógł to zrobić i mógł zaopatrzyć członków komisji wyborczej, ale także tych, którzy te lokale odwiedzają" - podkreślił Cieszyński.

Cieszyński poruszył też na wtorkowej konferencji prasowej kwestię wyborów prezydenckich. "Zgodnie z ustawą minister zdrowia wydał rozporządzenie, które określa standard zabezpieczenia wszystkich tych, którzy udają się do lokali wyborczych" - podkreślił.

Czytaj też: Wybory. Resort zdrowia uregulował kwestię środków ochrony dla członków komisji wyborczych

Wyjaśnił, że chodzi przede wszystkim o wszystkich członków komisji wyborczych, którzy w tych lokalach przebywają na stałe.

"Te osoby będą nosiły maski i przyłbice. Będą wyposażone też w rękawiczki, a także w płyn do dezynfekcji zarówno dłoni, jak i powierzchni, ponieważ wiemy, że to rozporządzenie nakłada też obowiązek czyszczenia, dezynfekcji tych powierzchni nie częściej niż raz na godzinę i nie więcej niż sześć razy w ciągu dnia wyborczego" - zaznaczył wiceminister zdrowia.

Dodał, że ta informacja została przekazana także do samorządów. "Bo wspólnie z samorządami od samego początku pracowaliśmy nad tym rozporządzeniem. Oparliśmy się też na wytycznych głównego inspektora sanitarnego" - powiedział Cieszyński.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!