Partnerzy portalu

Śląskie: 13 punktów pobrań dla osób na kwarantannie. Przy których szpitalach je utworzono?

  • PAP
  • 11 maja 2020 - 13:52
W woj. śląskim przygotowano 13 punktów, w których osoby pozostające na kwarantannie mogą bezpłatnie wykonać ponowny wymaz na koronawirusa – poinformował w poniedziałek NFZ, który finansuje to świadczenie.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Do śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zgłosiło się 13 podmiotów gotowych do realizacji takich świadczeń. Część z nich to szpitale zakaźne jednoimienne lub placówki z oddziałami zakaźnymi, które już leczą pacjentów chorych na COVID-19.

Na liście znalazły się: spółka Megrez w Tychach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach, Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, Sosnowiecki Szpital Miejski, Szpital Miejski Nr 4 w Gliwicach, Szpital w Knurowie, Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim i Szpital Powiatowy w Zawierciu.

"Punkty są tak rozmieszczone w województwie, aby każdy pacjent mógł wykonać badanie najbliżej swojego miejsca zamieszkania, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego. Podmioty te, w głównej mierze szpitale, są już przygotowane do obsługi osób w 12. dobie kwarantanny, by do 14. dnia mogły uzyskać wynik" - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka śląskiego NFZ Małgorzata Doros.

O badaniu przypomina specjalny SMS, który pacjent otrzymuje w 11. dniu kwarantanny. W wiadomości są wskazówki, gdzie można znaleźć punkty pobrań. Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ ryczałt dla świadczeniodawców za co najmniej dwugodzinną dobową działalność punktu pobrań wynosi 300 zł za dobę i 21 zł za każde pobranie od pacjenta przebywającego na obowiązkowej kwarantannie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!