Partnerzy portalu

Szpital tymczasowy w Opolu pilnie szuka personelu medycznego

W związku z rosnącą liczbą pacjentów z COVID-19 szpital tymczasowy w Opolu pilnie poszukuje personelu medycznego – poinformował w środę Dariusz Madera, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, który prowadzi szpital tymczasowy w CWK.

Wśród medyków poszukiwanych do szpitala tymczasowego w Opolu są lekarze anestezjolodzy, kardiolodzy, interniści, pulmonolodzy i neurolodzy. Szpital zatrudni także pielęgniarki anestezjologiczne i ogólne, ratowników medycznych i opiekunów medycznych. Władze USK w Opolu podkreślają, że szpital tymczasowy przy ulicy Wrocławskiej w Opolu jest w pełni przygotowany do leczenia pacjentów z COVID-19 i ma odpowiednie zaplecze socjalne.

W środę rano w szpitalu tymczasowym leczonych było 70 pacjentów, z czego 11 - na odcinku intensywnej terapii. W ostatnich dniach liczba przyjmowanych codziennie wzrosła do niemal 10 osób. Większość hospitalizowanych nie było zaszczepione przeciwko tej chorobie.

"Leczenia szpitalnego wymają nie tylko schorowani seniorzy, ale także osoby młode, w wieku 30-40 lat, bez chorób współistniejących. Zdarza się, że niestety, przechodzą oni COVID-19 bardzo ciężko. Mieliśmy też zgony tak młodych osób" - poinformował dr Marek Piskozub, kierownik Tymczasowego Szpitala COVID-19 w Opolu.

Od początku działalności szpitala tymczasowego przyjęto do niego 816 osób, z czego przez cały październik ok. 100, podczas gdy we wrześniu 34 pacjentów. W związku z rozwojem czwartej fali decyzją wojewody opolskiego w szpitalu przy al. Witosa dla pacjentów najciężej chorujących na COVID-19 udostępniono także cztery stanowiska ECMO - urządzenia, które umożliwia pozaustrojowe natlenianie krwi i usuwanie z niej dwutlenku węgla.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!