Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

Ubezpieczenia dla szpitali będą dobrowolne

Właściciele szpitali dopięli swego. Kreślone przez nich czarne scenariusze dla branży przekonały resort zdrowia do ustępstw.
Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, zgodził się na dobrowolność nowych ubezpieczeń od zdarzeń medycznych. Marek Wójcik, ekspert ds. zdrowia w Związku Powiatów Polskich (ZPP), informuje, że zgodnie z zapowiedziami resortu ustawa o działalności leczniczej ma zostać znowelizowana do końca półrocza – podaje „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Nadchodzi szpitalne tsunami

Według szacunków Pracodawców RP, na nowe polisy placówki musiałyby wydać 850 mln zł. Z tego powodu zaczęły szukać planu B. I go znalazły – postanowiły założyć Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Na taki pomysł wpadły Związek Powiatów Polskich (ZPP) oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Niepublicznych.

Choć resort zdrowia pójdzie na rękę szpitalom, ZPP nie zamyka tematu. Co więcej, chce pójść o krok dalej i ubezpieczyć nie tylko szpitale publiczne, ale też ich właścicieli – samorządy – pisze „Puls Biznesu”.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!