Partnerzy portalu

PARTNER SERWISU

W Bydgoszczy otwarto Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu

  • PAP
  • 21 maja 2013 - 17:01
Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu - PARIS otwarto we wtorek w Bydgoszczy. Jest to nowatorska placówka, która została stworzona i będzie funkcjonować w ramach miejscowego Centrum Onkologii.

Obiekt będzie służył przede wszystkim pacjentom, nie tylko naszego szpitala, którzy wymagają rehabilitacji, i sportowcom niepełnosprawnym, ale również celom naukowym i dydaktycznym jako miejsce m.in. zjazdów i kongresów. Będzie mógł być wykorzystany też do rekreacji na zasadach komercyjnych - powiedział inicjator przedsięwzięcia, dyrektor Centrum Onkologii dr Zbigniew Pawłowicz.

W kompleksie budynków o powierzchni prawie 10 tys. m kw. znajdują się m.in. 25-metrowy basen z widownią, hala sportowa, siłowania, grota solna, sauny sucha i parowa, jacuzzi, sale konferencyjne.

Część budynków powstała od nowa, a także zaadaptowano niewykorzystane obiekty, które wzniesiono na początku lat 90. z przeznaczeniem na inne cele, m.in. halę o powierzchni 3 tys. m kw., w której planowano umieścić pralnię dla kilkunastu szpitali regionu, ale pomysł zarzucono.

Budowa placówki trwała od kwietnia 2010 r. do końca 2012 r., a później przystąpiono do wyposażania wnętrz, które potrwa do czerwca. Jednak już od kilku miesięcy są przyjmowani pacjenci na zabiegi rehabilitacyjne.

Inwestycja kosztowała 43 mln zł. Została zrealizowana w ramach wieloletniego programu inwestycyjnego samorządu województwa kujawsko-pomorskiego podnoszącego standard infrastruktury najważniejszych szpitali specjalistycznych, który jest finansowany z Kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest renomowaną lecznicą. Placówka, uczestnicząc przez kilka lat w rankingach "Rzeczpospolitej", zajmowała czołowe miejsca. W zeszłym roku Centrum Monitorowania Jakości Zdrowia, będące jednostką Ministerstwa Zdrowia, przyznało Centrum najwyższą punktację w kraju - 94 punkty na 100 możliwych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!