Partnerzy portalu

W przyszłym tygodniu rozpocznie się pilotaż e-skierowań

Pilotaż e-skierowań rozpocznie się w przyszłym tygodniu i potrwa do połowy 2019 r. – poinformował w środę dziennikarzy wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. W całym kraju e-skierowania będą obowiązywać od stycznia 2021 r.

Wiceminister poinformował, że pilotaż rozpocznie się od Warszawy i obejmie medycynę sportową oraz tomografię komputerową. Docelowo zostanie rozszerzony na pozostałe rodzaje skierowań, które będzie można zrealizować w około 200 placówkach, które sukcesywnie dołączą do programu. Pilotaż będzie też realizowany w Specjalistycznym Centrum Medycznym im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju.

W całym kraju e-skierowania będą obowiązywać od stycznia 2021 r.

Resort zdrowia wskazuje, że dzięki nowemu systemowi skierowania nie będą musiały być dostarczane osobiście, nie zgubią się, a w Internetowym Koncie Pacjenta będzie możliwość śledzenia historii leczenia.

Czytaj też: Rok od wprowadzenia sieci szpitali. Czas na podsumowania

E-skierowanie będzie wystawiał pracownik medyczny. Następnie zweryfikuje je system informatyczny (system P1). Wygeneruje on numer PIN lub kod kreskowy. Pacjent otrzyma e-skierowanie w formie SMS-a lub e-maila (może także otrzymać wydruk informacyjny).

Pacjent sam wybierze placówkę, w której zrealizuje świadczenie. W wybranym podmiocie leczniczym poda PIN lub kod kreskowy, a placówka prześle te dane do systemu informatycznego, w którym zostaną zweryfikowane. Po pozytywnym rozpatrzeniu pacjent zostanie zapisany na wizytę. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!