Partnerzy portalu

W Radomiu powstanie nowoczesny szpitalny oddział ratunkowy

W dwa lata ma być wybudowany nowy pawilon Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W środę lecznica podpisała w tej sprawie umowę z wykonawcą. Inwestycję za 100 mln zł sfinansuje samorząd woj. mazowieckiego.

Nowy SOR ma się mieścić w parterowym pawilonie. "Oddział jest tak zaplanowany, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i właściwe warunki pracy personelowi pracującemu na SOR-ze i w głównym budynku" - powiedziała prezes szpitala Bożenna Pacholczak. Dodała, że nowy pawilon SOR-u będzie połączony z głównym budynkiem szpitala nadziemnym łącznikiem.

Według prezes nowy SOR będzie spełniać najwyższe standardy. "Stworzymy miejsce komfortowe, dostosowane do obowiązujących norm prawnych, gdzie każdy, kto potrzebuje pomocy medycznej, ją otrzyma" - zaznaczyła Pacholczak.

Rocznie w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu (w tzw. szpitalu na Józefowie) przyjmowanych jest ok. 100 tys. pacjentów, a - jak wynika z danych szpitala - liczba osób, którym udzielana jest pomoc z roku na rok zwiększa się o kolejne 4-5 tys.

Czytaj też: W Zawierciu otwarto kompleks poradni specjalistycznych

Zdaniem wicemarszałka woj. mazowieckiego Rafała Rajkowskiego nowa inwestycja zapewni mieszkańcom Radomia i okolicznych powiatów szybki, sprawny i całodobowy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej o najwyższej jakości.

"Długo walczyliśmy o dofinansowanie inwestycji z funduszy rządowych. Nie udało się i postanowiliśmy zbudować ten SOR sami. Dziś możemy śmiało zadeklarować, że szpital w Radomiu będzie miał najnowocześniejszy oddział ratunkowy w kraju" - zaznaczył Rajkowski.

Projekt budowy nowego SOR-u w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym dwukrotnie bez powodzenia był zgłaszany do realizacji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowy SOR ma powstać w dwa lata. Inwestycję realizuje Strabag.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!