Partnerzy portalu

W tych powiatach ograniczenia powinny wejść w pierwszej kolejności

Rada Medyczna zaleciła w ostatnim stanowisku m.in. ograniczenie do niezbędnego minimum imprez masowych, działalności handlowej i artystycznej, zwłaszcza w powiatach, gdzie liczba hospitalizacji przekracza 9 na 100 tys. mieszkańców.

Rada rekomenduje jak najszersze szczepienie osób do tej pory niezaszczepionych oraz przyjęcie trzeciej dawki przez osoby uprawnione.

Rada zaleca też przestrzeganie zasad sanitarnych - dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek w miejscach wyznaczonych przepisami.

Eksperci rady zalecili ponadto egzekwowanie przez odpowiednie służby wprowadzonych ograniczeń i przepisów, w tym niewpuszczanie i nieobsługiwanie osób świadomie je łamiących.

Czytaj też: Radosław Fogiel: strategia dobrowolnych szczepień jest właściwa

Stanowisko wydano 22 listopada br. Zalecenia - jak w nim wskazano - mają na celu ochronę życia osób niezaszczepionych i zdrowia pozostałych oraz uniknięcie paraliżu gospodarki i życia społecznego.

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. Jej przewodniczącym jest główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban. W skład wchodzi również piętnastu ekspertów medycznych głównie z dziedzin epidemiologii, wirusologii, zdrowia publicznego. Analizuje i ocenia bieżącą sytuację w kraju, proponuje działania i opiniuje niektóre akty prawne.

KOMENTARZE3

  • Szlomo 2021-12-03 19:31:46
    Do Piotr: W Izraelu realizowany jest nowy pogrom - tam już 90 procent mieszkańców jest zaszczepionych mimo najsprawniejszego wywiadu mającego dbać o bezpieczeństwo narodu!
  • Ed 2021-11-25 07:45:09
    Magiczni eksperci sponsorowani przez korpo :D Może podajcie jakieś eksperckie nazwiska. Chyba się nie wstydzą być ekspertami?
  • Piotr 2021-11-24 19:58:18
    Wy się o zdrowie i życie nie zaszczepionych nie martwcie, wy się martwcie o zdrowie i życie zaszczepionych, bo to Oni uwierzyli , że chodzi wam o ich dobro

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!