Partnerzy portalu

Warszawa "Najbardziej Odporną Gminą". Blisko 69 proc. warszawiaków w pełni zaszczepionych

Stolica może się pochwalić największą liczbą zaszczepionych mieszkańców wśród dużych gmin w Polce. Już blisko 69 proc. warszawiaków jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 – poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

"To oznacza, że stolica otrzyma od rządu 1 mln zł na przeciwdziałanie skutkom pandemii. Środki zostaną przeznaczone na walkę z pandemią oraz jej przeciwdziałanie" - podał ratusz.

W ramach rządowego konkursu "Najbardziej Odporna Gmina" Warszawa została nagrodzona za największą liczbę zaszczepionych mieszkańców we kategorii duża gmina (powyżej 100 tys. mieszkańców). Otrzymane środki mają być przeznaczone na przeciwdziałanie pandemii COVID-19 związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społecznych tej choroby.

"Warszawa jest pod względem liczby wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w ścisłej czołówce wśród największych miast w Polsce. W pełni zaszczepionych jest już niemal 69 proc. mieszkańców. Dlatego w rządowym konkursie Najbardziej Odporna Gmina otrzymamy 1 mln zł nagrody - przeznaczymy ją na dalszą walkę z pandemią. Środki skierujemy między innymi na wsparcie psychiatryczne i psychologiczne dla osób, które mierzą się z kryzysami spowodowanymi pandemią - w tym izolacją społeczną" - przekazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Według danych w Warszawie liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców to 1 234 232 osób, czyli 68,7 proc.

Ratusz przekazał, że procentowo najwięcej osób, zaszczepionych minimum jedną dawką jest w grupie mieszkańców powyżej 70 roku życia (niemal 87 proc.). Kolejno najwięcej osób zaszczepionych to osoby w wieku 20-39 lat (prawie 85 proc.) oraz mieszkańcy 40-59 lat (niemal 81 proc.). Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło również ponad 76 proc. osób w przedziale 60-69 lat. Warszawa może się też pochwalić bardzo wysokim odsetkiem szczepień wśród młodzieży - ponad 66 proc.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!