PARTNERZY PORTALU

Arkadiusz Wiśniewski - prezydent w: Opole

PREZYDENT - Opole - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ARKADIUSZA WIŚNIEWSKIEGO Arkadiusz Wiśniewski

44 lata


Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.Urodzony 29 sierpnia 1978 r. w Opolu. Kandydat niezależny. Startuje z ramienia KWW Arkadiusza Wiśniewskiego.

Obecny prezydent Opola. Szef stowarzyszenia "Opole na TAK". Były wiceprezydent ds. inwestycji. Posiada wykształcenie wyższe. Dyplom magisterskich studiów menedżerskich MBA uzyskał na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ukończył także dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Opolskim oraz szereg podyplomowych kursów i studiów, w tym na Politechnice Opolskiej z audytu i kontroli w gospodarce i administracji.W 2002 r. wybrany po raz pierwszy do Rady Miasta Opola z listy niezależnego komitetu. W kolejnych kadencjach pełnił m.in. funkcję szefa klubu radnych i przewodniczącego Rady Miasta. W ostatnich latach wiceprezydent Opola, odpowiedzialny m.in. za współpracę z przedsiębiorcami, środowiskiem akademickim, infrastrukturę miejską i planowanie przestrzenne oraz transport zbiorowy. Współautor pozyskania dla Opola nowych inwestorów, m.in. amerykańskiej firmy Polaris, niemieckiego IFM Ecolink i francuskiego Capgemini. Przed zatrudnieniem w Urzędzie Miasta pracował m.in w samorządzie wojewódzkim, jednostkach otoczenia biznesu oraz na Uniwersytecie Opolskim. Pracował w firmie WTT Polska, która działa w branży innowacji w przemyśle. WTT Polska buduje w Opolu Przemysłowe Centrum Transferu Technologii.

KOMENTARZE (18)

Wyróżniony

Nigdy więcej takiego prezydenta...

ela, 2018-09-28 19:22:23
  • Prawdanieboli, 2022-11-24 17:58:33

    Jest taką encyklopedią wiedzy, że nawet zasiada w radzie nadzorczej Kolei śląskich podczas gdy Chełstowski - marszałek woj. śląskiego oczywiście tylko przypadkiem zasiada w radzie ECO S.A. Ot geniusze!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.65.63

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum