PARTNERZY PORTALU

Łukasz Gibała - radny w: Kraków

RADNY - Kraków - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY "KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW" Łukasz Gibała

46 lat


Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.W wyborach samorządowych 2018 uzyskał/a: 7683 głosów (14.79% wszystkich w okręgu)

Urodzony w 1977 r. w Krakowie. Startuje z KWW Łukasza Gibały Kraków dla Mieszkańców. Lider stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa. Przedsiębiorca, doktor nauk humanistycznych, poseł na Sejm VI i VII kadencji. W przeszłości był politykiem PO, do której należał od 2004 r. Był szefem krakowskich struktur tej partii. W wyborach 2007 i 2011 r. uzyskał mandat poselski z listy PO. Po konflikcie wewnątrz krakowskiej PO, w marcu 2012 r. wstąpił do Ruchu Palikota (przekształconym w Twój Ruch). Kandydując na prezydenta Krakowa w 2014 r., opuścił Twój Ruch, wziął także bezpłatny urlop od obowiązków poselskich. Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Gibały "Kraków Miastem dla ludzi" wystawił w 2014 r. kandydatów do Rady Miasta Krakowa, ale nie zdobyli oni żadnego mandatu. Komitet uzyskał 3,96 proc, głosów. Po wyborach Gibała stworzył stowarzyszenie Logiczna Alternatywa, które "recenzuje" działania władz miasta i organizuje akcje dla krakowian. W 2015 r. Gibała jako kandydat niezależny wystartował w wyborach do Senatu, ale nie uzyskał mandatu.

KOMENTARZE (19)

Wyróżniony

Zapomnieliście napisać o największym sukcesie Gibały - dostarczenie do Państwowej Komisji Wyborczej prawie 40 tysięcy fałszywych podpisów w sprawie referendum w Krakowie. To było dwa lata temu i nie słyszałem żeby ktoś pobił ten rekord

rozbawiony, 2018-09-07 12:12:45
  • Danuta, 2023-02-13 21:35:23

    Pan Łukasz Gibała jest najlepszym kandydatem na Prezydenta miasta Krakowa. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Wykształcony, empatyczny, dba o rozwój miasta. Pozatym bardzo życzliwy i sredeczny i przyjazny dla ludzi zwierząt. Zna się na polityce, udziela się w samorządzie miasta Krakowa którego jest radnym. Jest wspaniałym człowiekiem i najlepszym kandydatem na prezydenta miasta Krakowa. Najwyższy już czas pożegnać Jacka Majchrowskiego człowieka bez empatii ze stanowiska prezydenta do którego przyklejony jest od wielu lat.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.62.64

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

POZOSTALI RADNI