PARTNERZY PORTALU

Michał Drewnicki - Kandydat na posła w: Okręg nr 13

RADNY - Kraków - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Michał Drewnicki

33 lata

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.W wyborach samorządowych 2018 uzyskał/a: 7276 głosów (15.73% wszystkich w okręgu)

Urodził się 13 marca 1990 roku w Krakowie, w Nowej Hucie. Inżynier ochrony środowiska na wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

W styczniu 2011 roku z poparciem lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wybrany został radnym dzielnicy XV Mistrzejowice, a miesiąc później powierzono mu funkcję przewodniczącego Komisji Praworządności oraz przewodniczącego Dzielnicowego Zespołu Koordynacyjnego „Bezpieczny Kraków”.W 2012 roku głosami czytelników Dziennika Polskiego został zwycięzcą plebiscytu na Najlepszego Radnego Nowej Huty otrzymując blisko dwa tysiące głosów.

Organizator i współtwórca wielu innowacyjnych przedsięwzięć na terenie dzielnicy m.in. pomysłodawca Żywych Lekcji Historii, również brał udział/współorganizował muzyczny przegląd młodzieżowych kapel „Przystanek Mistrzejowice”, zawody sportów ekstremalnych i „Bitwa o Mistrzejowice”, Majówki mistrzejowickie i „Zakończenie Lata”, program „Koneserzy” dla niepełnosprawnych, spotkania dla młodzieży z szkół podstawowych i gimnazjów, Mistrzejowicką Młodzieżową Radę Dzielnicy XV, Wigilie dla ubogich. Skutecznie dba o rozwój osiedlowej infrastruktury m.in. budowę i remont chodników czy miejsc parkingowych, ale także o infrastrukturę sportową i Forty Twierdzy Kraków.

W 2014 roku głosami mieszkańców Nowej Huty został wybrany na Radnego Miasta Krakowa. 

W 2018 ponownie wybrany na funkcję Radnego Miasta Krakowa. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa. Pracuje w Komisjach Rady Miasta Krakowa: Promocji i Turystyki, Infrastruktury, Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska,  Głównej jako wiceprzewodniczący, do spraw zbadania wydatków Gminy Miejskiej Kraków i spółki Kraków 5020 w zakresie działalności spółki i Prezydenta Miasta Krakowa. 

W 2022 roku otrzymał Medal 40-lecia Polskiego Klubu Ekologicznego. 

KOMENTARZE (11)

Wyróżniony

Niestety nie jest to samorządowiec a podwykonawca woli warszawskiego prezesa. Powinien raczej startować na radnego stolicy. Miałby bliżej do swojego wodza. Pan Drewnicki jest uosobieniem niszczenia samorządu przez PiS. Działa na korzyść partii a nie Krakowa.

Paweł, 2020-12-22 22:26:21
  • Aga, 2023-09-03 13:18:15

    Rozsądny człowiek, który pracuje na rzecz mieszkańców, a nie tylko turystów

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.59.31

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

POZOSTALI RADNI