PARTNERZY PORTALU

Mirosław Graf - Kandydat na posła w: Okręg nr 1

BURMISTRZ - Szklarska Poręba - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "GOSPODARNI DLA MIASTA" Mirosław Graf

64 lata


Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.Urodził się 5 czerwca 1959 r. Polski skoczek narciarski, trener, działacz, burmistrz Szklarskiej Poręby. 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Karierę skoczka rozpoczął w 1969 r. w klubie Julia Szklarska Poręba. Jego trenerem był Franciszek Szczyrbak. Od 1974 występował w Śnieżce Karpacz potem w Legii Zakopane. Sportową karierę zakończył w 1982 r.

Przez wiele lat pracował w Szklarskiej Porębie jako trener skoczków i kombinatorów, prezes klubów, a następnie jako działacz sportowy i samorządowy. Był też nauczycielem wychowania fizycznego. Obecnie jest działaczem w Dolnośląskim Okręgowym Związku Narciarskim w Jeleniej Górze oraz przewodniczącym komisji skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Prowadził w Szklarskiej Porębie UKS GRAF-ski w skokach i kombinacji norweskiej. 

Od 2014 sprawuje urząd burmistrza Szklarskiej Poręby. W wyborach samorządowych w listopadzie 2014, startując z ramienia KWW Gospodarni dla Miasta, uzyskał największe poparcie w I turze głosowania (36,83%), a następnie pokonał dotychczasowego włodarza miasta, Grzegorza Sokolińskiego, zdobywając 51,54% głosów. Cztery lata później uzyskał reelekcję, zdobywając w I turze 46,51% głosów, a w II turze 64,20% głosów.

Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.186.94

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum