PARTNERZY PORTALU

Rafał Bruski - prezydent w: Bydgoszcz

PREZYDENT - Bydgoszcz - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA Rafał Bruski

61 lat


Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.Urodził się w 1962 r. w Bydgoszczy. Jest absolwentem nawigacji w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni oraz studiów licencjackich z zakresu finansów i bankowości na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe rachunkowości i finansów na poznańskiej Akademii Ekonomicznej i prawa podatkowego na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Na początku kariery zawodowej przez sześć lata pracował jako nawigator na statkach Polskich Linii Oceanicznych. Później wrócił do Bydgoszczy, gdzie pracował w urzędzie kontroli skarbowej i przez niespełna rok prowadził własną kancelarię doradztwa podatkowego.Od 2010 prezydent Bydgoszczy, od 2007 do 2010 wojewoda kujawsko-pomorski. W wyborach w 2010 r. kandydował na urząd prezydenta Bydgoszczy, wygrywając I turę z wynikiem około 43,3 proc. głosów. 5 grudnia tego samego roku zwyciężył w II turze wyborów z dotychczasowym prezydentem Konstantym Dombrowiczem z wynikiem 59,2 proc. głosów. W 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, pokonując w II turze głosowania swojego poprzednika (dostał 57,1 proc. głosów).

Jest wspólnym kandydatem Nowoczesnej i PO. 

KOMENTARZE (19)

Wyróżniony

Niestety, ale za jego kadencji w Bydgoszczy wywalono mnóstwo pieniędzy w błoto. Stary Rynek to masakra, niekończące się remonty dróg, infrastruktura drogowa leży, komunikacja miejska do bani.

Qba, 2019-11-01 23:55:51
  • Ryszard Lasocki, 2023-03-08 12:54:01

    Pochodzę i mieszkam w woj. mazowieckim. Jestem już starszym człowiekiem, ale do Bydgoszczy czuje sentyment bo w sumie spędziłem w niej blisko 10 lat. Lata 70-te ub. wieku to okres moich studiów na ATR w Bydgoszczy i kilka lat pracy w przemyśle chemicznym. Były to lata świetności dla miasta. Rozwój przemysłu, szkolnictwa wyższego i szybki rozwój miasta. W ostatnich latach kilkakrotnie odwiedziłem "moje" miasto. Praktycznie 90 % przemysłu upadło łącznie z zakładem w którym pracowałem jako młody inżynier. Niestety oprócz wielu wyremontowanych pięknych secesyjnych kamienic, większość to popadające w ruinę, wiele kamienic opuszczonych. Szczególnie widać to wieczorem. Ponadto miasto robi wrażenie wyludniającego się i wymarłego.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.168.16

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum