PARTNER PORTALU

Roman Szełemej - prezydent w: Wałbrzych

PREZYDENT - Wałbrzych - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROMANA SZEŁEMEJA Roman Szełemej

62 lata


Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.Urodzony 27 lutego 1960 r. w Wałbrzychu. Kandydat Platformy Obywatelskiej.

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Odbył staż lekarski w ówczesnym Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu. Rok później objął funkcję młodszego asystenta na Oddziale Chorób Wewnętrznych. W 1996 r. uzyskał na macierzystej uczelni stopień naukowy doktora. Ukończył specjalizacje w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii.W 1999 r. został zastępcą ordynatora Oddziału Internistyczno-Kardiologicznego Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. W 2000 r. objął stanowisko ordynatora. Dwa lata później został dyrektorem tego szpitala. W 2003 r. powołany przez marszałka województwa dolnośląskiego na stanowisko pełnomocnika ds. konsolidacji szpitali wałbrzyskich. W 2005 r. był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w wałbrzyskim Specjalistycznym Szpitalu. W tym samym roku zaczął pełnić w nim funkcję ordynatora Oddziału Kardiologicznego. W 2008 r. został ponownie także wicedyrektorem, w tym samym roku objął stanowisko pełnomocnika zarządu województwa ds. polityki zdrowotnej.

26 maja 2011 r. premier Donald Tusk powierzył mu pełnienie funkcji prezydenta Wałbrzycha w związku z rezygnacją złożoną przez Piotra Kruczkowskiego. Następnie wygrał w przedterminowych wyborach na urząd prezydenta miasta. Kandydował jako niezależny z poparciem ze strony Platformy Obywatelskiej (do której później wstąpił).

W 2014 z powodzeniem ubiegał się jako kandydat PO o reelekcję.

KOMENTARZE (67)

Wyróżniony

Najlepszym kandydatem na urząd Prezydenta m. Wałbrzycha jest Roman Szełemej.

Maria, 2018-10-03 21:45:17
  • Monia, 2022-09-13 22:39:37

    Panie Prezydencie, co dalej ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.52.68

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum