Partnerzy portalu

Morawiecki: internet szerokopasmowy na wsi w trzeciej dekadzie XXI w

Internet szerokopasmowy na terenach wiejskich, gminnych będzie rozwijany w trzeciej dekadzie XXI wieku - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas debaty na Europejskim Forum Rolniczym. Jak dodał, zmodernizuje on polskie rolnictwo.

Premier był pytany w sobotę, w jakim stopniu Strategia na rzecz Zrównoważonego Rozwoju ma się opierać na równym dostępie do usług informatycznych m.in. na wsi.

"Program internetu szerokopasmowego na terenach wiejskich, gminnych będzie bardzo ważnym programem na trzecią dekadę XXI wieku, dla rozwoju terenów wiejskich" - powiedział Morawiecki. Jak dodał, internet szerokopasmowy pomoże w rozwoju polskiego rolnictwa.

Morawiecki przypomniał, że został już wprowadzony program, także ze środków budżetowych, który ma pozwolić na dotarcie do każdej gminy, szkoły z internetem z przepustowością 100 MB na sekundę. "Do końca 2020 roku będzie to blisko 20 tys. szkół, a tym samym także gmin"- zauważył.

KOMENTARZE1

  • Ehh 2019-10-23 19:48:54
    Taaa Jasne, gm Konopnica koło Lublina ciągle średniowieczu. Zero internetu kablowego.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!