Partnerzy portalu

10 godzin oczekiwania kierowców ciężarówek na przejściu granicznym w Koroszczynie

  • PAP
  • 16 listopada 2021 - 22:02
Na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie) oczekuje 400 pojazdów; szacunkowy czas oczekiwania to 10 godzin – poinformował PAP we wtorek wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Lublinie Michał Deruś.

"W porównaniu do godzin porannych we wtorek liczba samochodów oczekujących nie zmieniła się i jest to 400 pojazdów ciężarowych. Czas oczekiwania na wyjazd z terytorium Polski to dziesięć godzin" - powiedział Deruś.

W trakcie 12-godzinnej zmiany funkcjonariusze odprawili 539 ciężarówek. "O godzinie 20 we wtorek na wjazd na terytorium Polski oczekiwało 5 samochodów ciężarowych" - przekazał rzecznik IAS.

Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3363 pojazdów ciężarowych, w tym 1656 na kierunku przywozowym do Polski i 1706 na kierunku wywozowym.

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy. "Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" - podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub Bobrownikach na Podlasiu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!