PARTNERZY PORTALU
  • BGK
  • BGK

100 dni prezydentury: Aleksandra Dulkiewicz zorganizowała objazd po Gdańsku

  • PAP/AT    1 lipca 2019 - 11:11
100 dni prezydentury: Aleksandra Dulkiewicz zorganizowała objazd po Gdańsku
Aleksandra Dulkiewicz (fot.gdansk.pl/Grzegorz Mehring)

Mija 112 dni od momentu, kiedy złożyłam przysięgę w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, przysięgę, że będę przestrzegać prawa, a po drugie - służyć pomyślności naszego miasta. W te 112 dni parę rzeczy udało się zrobić. Dzisiaj chcemy w różnych miejscach naszego miasta o tym opowiedzieć - powiedziała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zorganizowała w poniedziałek (1 lipca) kilkugodzinny objazd po mieście. Okazją do tego jest pierwsze sto dni jej prezydentury.

"To dla mnie ważny dzień. Mija 112 dni od momentu, kiedy złożyłam przysięgę w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, przysięgę, że będę przestrzegać prawa, a po drugie - służyć pomyślności naszego miasta. W te 112 dni parę rzeczy udało się zrobić. Dzisiaj chcemy w różnych miejscach naszego miasta o tym opowiedzieć. Ale też wiele rzeczy jest w trakcie i wiele też jest zaplanowanych" - powiedziała w poniedziałek na briefingu prasowym rozpoczynającym objazd Dulkiewicz.

Na trasie objazdu po mieście są m.in. budowa wiaduktu Biskupia Górka, zbiornik retencyjny Srebrniki; Dulkiewicz spotka się też z Radą Dzielnicy Letnica. Podsumowanie objazdu zaplanowano o godz. 15 przy znaku "Gdańsk" na wyspie Ołowianka.

Czytaj też: Aleksandra Dulkiewicz otrzymała absolutorium za 2018 r.

Podczas briefingu prasowego prezydent poinformowano, że jej nowym rzecznikiem prasowym został 34-letni Daniel Stenzel. Przez ostatnie 13 lat był on dziennikarzem TVN24, a wcześniej przed prawie dwa lata pracownikiem gdyńskiej telewizji Tele-Top. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

39-letnia Aleksandra Dulkiewicz, prawnik i samorządowiec, wygrała 3 marca w I turze przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska uzyskując 82,22 proc. poparcia.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem wygaśnięcia mandatu długoletniego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W przedterminowych wyborach Dulkiewicz startowała jako kandydatka bezpartyjna - z Komitetu Wyborczego Wyborców "Wszystko dla Gdańska". Ruch ten został założony przez Adamowicza przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi.

Po tym, jak Platforma Obywatelska nie poparła Adamowicza w staraniach o reelekcję i wystawiła swojego kandydata, Dulkiewicz zrzekła się członkostwa w Platformie Obywatelskiej, do której należała od lat i objęła funkcję szefowej sztabu wyborczego Adamowicza.

W marcu 2017 r. Dulkiewicz została zastępcą prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej. Po tragicznej śmierci Adamowicza przyjęła propozycję premiera Mateusza Morawieckiego i objęła funkcję pełniącej obowiązki prezydenta miasta do czasu wyboru nowego prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jacque, 2019-07-01 15:10:46

    Brawo dziennikarstwo - niczego nowego nie ma w tym tekście o Pani Prezydent ani konkretnego na temat Gdańska (co chciałaby ona przekazać w swym podsumowaniu 100 dni)..

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.