PARTNERZY PORTALU

12 kobiet, 14 nowych radnych - tak będzie wyglądała RM w Konstancinie

  • Konstancin24.eu    20 listopada 2014 - 09:55
12 kobiet, 14 nowych radnych - tak będzie wyglądała RM w Konstancinie
Rada Miejska Konstancina - Jeziorny w latach 2014-2018

Są już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Urzędujący burmistrz 30 listopada zmierzy się w drugiej turze wyborów z Jerzym Wojdakiem. W 21-osobowej radzie miejskiej zasiądzie aż 14 nowych samorządowców.
Pierwszą turę wyborów na burmistrza Konstancina-Jeziorny wygrał Kazimierz Jańczuk, który uzyskał 4504 głosy (47,96 % uprawnionych do głosowania). Urzędujący burmistrz 30 listopada zmierzy się w drugiej turze wyborów z Jerzym Wojdakiem, którego poparło 2089 mieszkańców (22,24 %). W 21-osobowej radzie miejskiej zasiądzie aż 14 nowych samorządowców. Najwięcej mandatów uzyskał komitet Konstancin Jutra.

Burmistrzowi mijającej kadencji Kazimierzowi Jańczukowi (KWW Konstancin Jutra) zabrakło ledwie 2,04 % głosów, by rozstrzygnąć wybory już w pierwszej turze. Jego główny kontrkandydat Jerzy Wojdak (KWW "Przyjazny Samorząd") osiągnął ponad dwukrotnie słabszy wynik. Jednak w drugiej turze każde rozstrzygnięcie jest jeszcze możliwe. Trudno bowiem przewidzieć jak podzielą się wyborcy, którzy poparli innych kandydatów.

Trzecie miejsce zajął Sławomir Stoczyński (KWW Wspólnota Konstancińska) - otrzymał 1846 głosów (19,66 %). Czwarty rezultat odnotował natomiast Bogdan Karaś (KWW Klub Rozwoju) - 486 głosów (5,18 %). Stawkę zamyka Jerzy Krzysztof Klucz (KKW SLD Lewica Razem) - 466 głosów (4,96 %).

W Radzie Powiatu Piaseczyńskiego gminę Konstancin będą reprezentowali Sergiusz Muszyński (KWW Prawo i Sprawiedliwość), który uzyskał 893 głosy, Maria Mioduszewska (KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat) - 792 głosy oraz dwóch kandydatów z KWW Platforma Obywatelska - Sebastian Januszko (654 głosy) i Ksawery Gut (777 głosy).

Wybory do Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny wygrał KWW Konstancin Jutra, którego liderem jest burmistrz Kazimierz Jańczuk - zdobył 9 spośród 21 mandatów. Drugie miejsce zajął KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat, który uzyskał 6 mandatów. KWW Porozumienie Obywateli Konstancina-Jeziorny i KWW Nasze Miasto wprowadziły do rady po 2 osoby. Po jednym mandacie otrzymały KWW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Klub Rozwoju. W Radzie Miejskiej zasiądzie aż 14 nowych radnych.

Tylko siedmiu osobom z rady poprzedniej kadencji udało się zdobyć poparcie mieszkańców na kolejne cztery lata. Co ciekawe wyborcy oddali władze paniom, których w nowej radzie będzie aż 12.

W swoich okręgach przegrali dotychczasowi radni: Anna Lewandowska, Ryszard Bajkowski, Jadwiga Sowińska, Paulina Kosecka-Andziak, Bogusław Komosa, Sławomir Kanabus, Piotr Stankiewicz, Irena Śliwka i Grażyna Żmigrodzka-Konitzer. Nie kandydowali natomiast Tomasz Zymer, Andrzej Kafara, Mirosław Zima i Marek Skowroński, a Sebastian Januszko przeniósł się do rady powiatu. Średnia wieku w szeregach nowej rady to niewiele ponad 49 lat. Najstarszym radnym jest wieloletni samorządowiec Włodzimierz Wojdak i to on jako radny senior poprowadzi pierwsze obrady. Natomiast najmłodszy w tym gronie jest aktywny społecznik Tomasz Nowicki.

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny 2014-2018:

1. Arkadiusz Zewar (37 lat) Nasza Gmina-Nasz Powiat
2. Tomasz Nowicki (22 lata) Porozumienie Obywateli Konstancina-Jeziorny
3. Aneta Słomba (39 lat) Nasza Gmina-Nasz Powiat
4. Robert Baran (46 lat) Konstancin Jutra
5. Adam Grzegorzewski (59 lat) Konstancin Jutra
6. Zenobia Tuszyńska (53 lata) Nasza Gmina-Nasz Powiat
7. Alfreda Konopka (63 lata) Nasza Gmina-Nasz Powiat
8. Jolanta Stradecka (54 lata) Konstancin Jutra
9. Arkadiusz Głowacki (38 lat) Porozumienie Obywateli Konstancina-Jeziorny
10. Izabela Skonecka (60 lat) Konstancin Jutra
11. Andrzej Cieślawski (64 lata) Konstancin Jutra
12. Grażyna Chojnowska (61 lat) Konstancin Jutra
13. Jadwiga Magdziarz (56 lat) Nasza Gmina-Nasz Powiat
14. Elżbieta Wiktorowicz (56 lat) Nasze Miasto
15. Włodzimierz Wojdak (67 lat) Prawo i Sprawiedliwość
16. Iwona Wiercińska (39 lat) Nasze Miasto
17. Renata Dąbrowska (48 lat) Konstancin Jutra
18. Agata Wilczek (38 lat) Nasza Gmina-Nasz Powiat
19. Katarzyna Jacyna (49 lat) Klub Rozwoju
20. Mariusz Kucicki (32 lata) Konstancin Jutra
21. Cezary Żegliński (53 lata) Konstancin Jutra

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!