Partnerzy portalu

20 mln zł dla szpitali z województwa łódzkiego

  • PAP
  • 24 czerwca 2020 - 14:01
Placówki należące do systemu tzw. podstawowego szpitalnego zabezpieczenia (PSZ) świadczeń opieki zdrowotnej w Łódzkiem dostaną 20 milionów złotych. To wzrost wyceny świadczeń w internie, kardiologii i ortopedii - podała rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ Anna Leder.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ryczałty szpitali wzrosną od 1 lipca. Wynika to z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych. Dzięki decyzjom Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia o 3% zwiększy się wycena świadczeń w ramach leczenia szpitalnego PSZ - poinformowała rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder. Dodała, że NFZ przeznaczy na sfinansowanie tej podwyżki ponad 302 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z funduszu zapasowego i zostały podzielone pomiędzy województwa wg. tzw. algorytmu na rok 2020.

"Jest to kolejna w tym roku zmiana planu finansowego. W stosunku do wyjściowych 6 173 226 tys. zł, plan finansowy Łódzkiego oddziału wzrósł o ponad 221 mln zł. Obecnie kwota przeznaczona na świadczenia zdrowotne dla pacjentów w Łódzkiem to 6 394 655 tys. zł. Pieniądze, które trafią do szpitali w Łódzkiem, na pewno bardzo się im przydadzą i poprawią ich kondycję finansową. Pomogą szpitalom w utrzymaniu kadry" - zapewnił dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Artur Olsiński.

W marcu ryczałty szpitali w sieci w regionie łódzkim zwiększyły się o 116 milionów w porównaniu z rokiem 2019. Dodatkowe 20 milionów złotych umożliwia kolejny wzrost ryczałtów w tym roku.

"Przeciętny wzrost wyniesie ok. 600 tys. zł, w przypadku największych podmiotów będzie to przeszło 2 mln zł. Przygotowujemy stosowne aneksy, które pozwolą szpitalom szybko odczuć tę zmianę finansową umożliwiającą pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych. Uruchomienie dodatkowych pieniędzy jest już tylko kwestią techniczną" - poinformował dyrektor Olsiński.

W województwie łódzkim w sieci szpitali są 34 placówki medyczne, w większości o znaczeniu powiatowym.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!