Partnerzy portalu

2100 mandatów za brak maseczki w ciągu jednej doby

Ponad 2100 mandatów karnych za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa nałożyli ostatniej doby policjanci. Od początku sierpnia mandatami ukarano już prawie 64,2 tys. osób.

Jak przekazał podkom. Mariusz Kurczyk z zespołu prasowego KGP, ostatniej doby za brak maseczki w tych miejscach, gdzie jest to obowiązkowe, policjanci pouczyli 4750 osób, nałożyli ponad 2100 mandatów i skierowali do sądu 130 wniosków o ukaranie.

Kurczyk poinformował też, że od 1 sierpnia pouczono już w tej sprawie prawie 203,5 tys. osób, wystawiono 64,2 mandatów karnych i ponad 4,5 tys. wniosków o ukaranie.

Jak mówił z kolei w czwartek (28 października) rzecznik KGP inspektor Mariusz Ciarka, policjanci wspierają Państwową Inspekcję Sanitarną w egzekwowaniu przepisów związanych ze stanem epidemii. - Chcemy przypomnieć, że w Polsce nikt nie wycofał stanu epidemii. Stan epidemii cały czas obowiązuje, a związane jest to z transmisją wirusa - podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

Czytaj też: Zmiana czasu letniego na zimowy. W nocy przestawiamy zegarki

- Dlatego policjanci zwracają uwagę m.in na obowiązek zakrywania ust i nosa, czy to w pojazdach komunikacji zbiorowej czy też w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie taki przepis obowiązuje bez względu na to, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. Bardzo często osoby zaszczepione tak tłumaczą się policjantom, że myślały, że nie muszą zasłaniać ust i nosa w pomieszczeniach użyteczności publicznej - tłumaczył.

KOMENTARZE2

  • Jacek 2021-10-30 20:45:10
    Do Kamil : chociaż najprościej i tak zakryć gębę a nie blokować i tak już niewydajne sądy. No i przy okazji moglibyśmy zatrzymać transmisję wirusa.
  • Kamil 2021-10-30 20:30:59
    Mandaty które są bez podstawy prawnej takie mandaty mogą sobie w dupe wsadzić, nie przyjmować i tyle a sąd i tak umorzy sprawę.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!