Partnerzy portalu

25 milionów złotych kosztuje kryzys na Wschodzie

  • PAP
  • 29 października 2021 - 06:46
25 milionów złotych kosztuje kryzys na Wschodzie. Tyle we wrześniu rząd wydał na zabezpieczenie granicy z Białorusią - pisze piątkowy "Fakt". Cena za ochronę granic przed naporem nielegalnych imigrantów jest słona. I nie chodzi tylko o kosztowną budowę zapór na granicy z Białorusią - dodaje gazeta.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Każdego dnia do służby stają tysiące strażników granicznych, policjantów i żołnierzy" - podkreśla gazeta, która ustaliła, że kosztuje to 25 milionów miesięcznie.

"Według Straży Granicznej utrzymanie uchodźców zatrzymanych we wrześniu to koszt prawie 3 mln zł. W zeszłym roku w analogicznym czasie było to 380 tys. zł" - zaznacza gazeta.

Dodaje też, że na granicę ściągnięto z różnych stron po ok. 1800 policjantów, z czego 300 pochodzi z Podlasia. "Ich noclegi, delegacje i diety to ok. 7 mln zł miesięcznie" - wylicza dziennik.

Ponadto, jak pisze "Fakt", na granicy służy 2 tys. funkcjonariuszy SG z Podlasia i 3 tys. z terenu Polski. "Ich dzienna dieta to 30 zł, pozostałe koszty (m.in. media) to średnio ok. 20 zł na osobę. Daje to koszt w wysokości 7,5 mln zł" - podaje gazeta.

Zaznacza, że doliczyć trzeba jeszcze ok. 6 tys. żołnierzy (mają 45 zł dodatku dziennie) - czyli 8,1 mln miesięcznie. "W sumie służby na granicy kosztują 25,6 mln zł miesięcznie" - podsumowuje rachunek "Fakt".

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!