Partnerzy portalu

470 dzieci przyszło na świat dzięki programowi dofinansowania in vitro w Poznaniu

470 dzieci przyszło na świat dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro – poinformował w czwartek Urząd Miasta Poznania. Wciąż mogą się zgłaszać pary chcące wziąć udział w programie.

Z dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego mogą skorzystać pary, które mieszkają w Poznaniu i spełniają określone kryteria. Powinny być m.in. w związku małżeńskim lub partnerskim oraz rozliczać podatki w Poznaniu. Wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-43 lata.

"Uczestnicy programu mogą liczyć na: trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie albo na trzykrotne dofinansowanie w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka, pod warunkiem że poprzednia dofinansowana procedura nie była skuteczna - nie urodziło się w jej wyniku dziecko" - podano.

Magistrat poinformował w czwartek, że dzięki miejskiemu programowi dofinansowania do in vitro na świat przyszło 470 dzieci. Trwa druga edycja programu, która rozpoczęła się w 2021 r. i potrwa do końca 2024 r. Pierwsza realizowana była w latach 2017-2020.

"Program jest realizowany przez trzy placówki lecznicze, wybrane w postępowaniu konkursowym. Są to: Medi Partner sp. z o.o - InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, IVI sp. z o.o - Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian. Aby przystąpić do programu, należy złożyć wniosek w jednej z wybranych przychodni" - wskazano.

Miasto Poznań zabezpieczyło w budżecie ponad 7,3 mln zł na realizację każdej z obu edycji programu - czyli po ponad 1,8 mln zł na każdy rok.

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!