Partner portalu

66 kandydatów PSL w wyborach do sejmiku województwa pomorskiego

  • PAP
  • 19 września 2014 - 07:27
W listopadowych wyborach do sejmiku województwa pomorskiego PSL wystawi 66 kandydatów. Partia liczy na zdobycie 4 mandatów; obecnie ma trzech radnych. Kampania wyborcza PSL do sejmików odbywa się pod hasłem: "Samorząd - tu zaczyna się Polska".

Listy kandydatów do sejmiku województwa pomorskiego zaakceptowała w czwartek wieczorem w Gdańsku wojewódzka konwencja wyborcza PSL.

Dyrektor biura zarządu wojewódzkiego PSL w Gdańsku Adam Gawrylik poinformował PAP, że liderem listy w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym powiaty słupski, lęborski, bytowski, chojnicki, człuchowski jest Mirosław Bartuch, obecny radny sejmiku i przewodniczący Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich. W sumie na liście jest 14 kandydatów.

W okręgu nr 2 obejmującym Gdynię i Sopot oraz powiaty wejherowski i pucki liderem jest b. piłkarz i członek reprezentacji narodowej w latach 1976-1983, Janusz Kupcewicz. Na liście w tym okręgu jest 16 kandydatów.

Profesor Wojciech Przybylski, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku przez dwie kadencje, trener, działacz społeczny, piłkarz i tenisista, otworzy listę PSL z Gdańska (okręg nr 3). Na liście będzie w sumie 14 kandydatów.

W okręgu nr 4 obejmującym powiaty kartuski, kościerski, gdański ziemski i starogardzki "jedynką" listy jest rolnik i przedsiębiorca Hubert Lewna, obecny radny sejmiku woj. pomorskiego. W tym okręgu na liście PSL jest 12 kandydatów.

W okręgu nr 5 obejmującym powiaty tczewski, nowodworski, malborski, sztumski i kwidzyński liderem listy jest Józef Sarnowski, rolnik, przedsiębiorca, wieloletni dyrektor Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Na liście w tym okręgu jest 10 kandydatów.

Gawrylik zapowiedział, że listy PSL będą dodatkowo "wzmocnione" nazwiskami znanych osób. Ujawnił jedynie, że wśród tych osób np. w okręgu nr 4 jest Andrzej Wroński, dwukrotny złoty medalista olimpijski w zapasach. Innych nazwisk nie chciał ujawnić.

Obecnie w 33 osobowym sejmiku woj. pomorskiego PSL ma trzech radnych. W poprzednich wyborach Stronnictwo zdobyło prawie 10 proc. poparcia. Partia liczy, że w listopadowych wyborach zdobędzie 4 mandaty. Razem z PO partia tworzy koalicję rządzącą w regionie.

Program wyborczy PSL w Pomorskiem zakłada działania w zakresie wsparcia m.in. pomorskich przedsiębiorców, aktywizacji obszarów turystycznych i promocji regionu oraz podniesienia jakości transportu zbiorowego w peryferyjnych częściach województwa pomorskiego tj. stworzenie sieci połączeń autobusowych i modernizację linii kolejowych. PSL chce zaproponować też programy wsparcia finansowego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i w ten sposób poprawić bezpieczeństwo na peryferyjnych terenach Pomorskiego. Program ma też zawierać działania dotyczące szkód łowieckich oraz szkód powodowanych przez zwierzęta będące prawnie chronione (m.in. bobry).

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!