Partner portalu

A kandydat na prezydenta Szczecina propnuje większy budżet obywatelski

  • PAP
  • 16 września 2014 - 19:00
Zwiększenie z 5 do 20 mln zł budżetu obywatelskiego Szczecina zaproponował kandydat SLD na prezydenta tego miasta Dawid Krystek. To pierwszy zaprezentowany punkt programu wyborczego tego kandydata.

"Proponuję, aby w 2015 r. w ramach budżetu partycypacyjnego, czyli obywatelskiego, była kwota 20 mln zł, z czego 15 mln zł byłoby w ramach projektów wybieranych przez mieszkańców Szczecina. Natomiast 5 mln zł, tak jak dotychczas, pozostałoby do dyspozycji rad osiedli" - powiedział Krystek.

Czytaj też: Dopiero trzeci budżet obywatelski jest dobry

Jak przekonywał Krystek, zwiększenie budżetu partycypacyjnego to większa szansa na realizację zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Zdaniem Krystka, budżet partycypacyjny to także świetna okazja do realizacji "aspiracji i zamierzeń" mieszkańców.

W ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego szczecinianie wybrali do realizacji Szcze­ciń­ski Rower Miej­ski i re­wi­ta­li­za­cję Stawu Brodowskie­go i jego oko­li­cy. Do dys­po­zy­cji miesz­kań­ców było wtedy 5 mln zł. 5 mln zł miały też do dyspozycji rady osiedli.

Zdaniem Krystka rower miejski sprawdził się, bo mieszkańcy korzystają z pojazdów, o czym świadczą puste stacje rowerowe.

Pomysł zwiększenia kwoty budżetu obywatelskiego to pierwszy zaprezentowany punkt programu wyborczego Krystka. Kandydat zapowiedział, że wkrótce pokaże kolejne jego punkty.

Obok Krystka o urząd prezydenta Szczecina będą się ubiegać: Artur Szałabawka z PiS, Łukasz Tyszler z PO, Stefan Oleszczuk z Kongresu Nowej Prawicy, niezrzeszona Małgorzata Jacyna-Witt, a także urzędujący prezydent Piotr Krzystek.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!