Partnerzy portalu

Adam Neumann kandydatem na prezydenta Gliwic

 • 24gliwice.pl
 • 17 października 2019 - 15:00 | Aktualizacja: 17 października 2019 - 15:04
Senator elekt i – do niedawna – prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, w czwartek (17 października) oficjalnie wskazał swojego byłego zastępcę, Adama Neumanna, jako kandydata, którego poprze w nadchodzących wyborach prezydenckich w Gliwicach.

– Zamierzam się zaangażować w tę kampanię i wspierać pana Adama Neumanna w wyborach – deklaruje Zygmunt Frankiewicz podczas czwartkowej konferencji prasowej na skwerze Doncaster.

– Liczę na to, że te wybory nie będą trudne do wygrania i będzie kontynuowana linia, która prezentowaliśmy wspólnie przez wiele lat – dodał były prezydent Gliwic

– Jesteśmy przygotowani do tego aby kontynuować dzieło Zygmunta Frankiewicza, który 26 lat był prezydentem Gliwic – mówił Adam Neuman.

– Za czasów tej prezydentury Gliwice rozwinęły się bardzo dobrze, są na świetnej ścieżce rozwojowej. Będziemy kontynuować to dzieło. Tak jak pan prezydent powiedział, stanowimy zespół. Zespół, który od wielu lat współpracuje ze sobą – dodał przyszły kandydat na prezydenta.

Przypomnijmy, prezydent Zygmunt Frankiewicz ubiegał się w niedzielnych wyborach parlamentarnych o mandat senatora. Z dużą przewagą głosów pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Krystiana Probierza, dostając się do Senatu. Z dniem wygrania wyborów, po 26 latach nieprzerwanego rządzenia miastem, przestał pełnić dotychczasową funkcję w samorządzie.

Czytaj też: Mandat senatora dla 16 samorządowców. Wśród nich Zygmunt Frankiewicz, Wadim Tyszkiewicz i Ryszard Świlski

Gliwice czekają teraz na wskazanie komisarza, który przez okres 3 miesięcy będzie zarządzał miastem do momentu wybrania nowego prezydenta w przedterminowych wyborach. Te odbędą się najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.

KOMENTARZE3

 • Jan 2019-10-18 16:22:20
  Kandydat znany z tego, że od wielu lat wykonywał polecenia Frankiewicza. I zapewne będzie to robił nadal. Tej ekipie już dziękujemy, czas na kogoś młodego i z pomysłami, a nie stare dziady, które nie potrafią się oderwać od koryta. Panie Frankiewicz, może pan wszystkim opowie jak tuż przed wyborami... obsadził pan swoich zastępców w spółkach miejskich, żeby ugrali tam jeszcze jak najwięcej kasy?  rozwiń
 • krzysztof 2019-10-17 20:28:10
  pazerna KLIKA nie może się oderwać od koryta a frankiewicz to sobie może w majtkach wskazywać
 • Gość 2019-10-17 15:47:10
  Bardzo dobry kandydat na prezydenta miasta.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!