Partner portalu

Adam Struzik kolejny raz mazowieckim marszałkiem

  • PAP
  • 26 listopada 2014 - 18:49
W sejmiku woj. mazowieckiego nadal rządzić będzie koalicja PO i PSL, na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem - poinformowali na wspólnej konferencji w Radomiu szefowie mazowieckich struktur PO i PSL - Andrzej Halicki i Adam Struzik.

Przewodniczący mazowieckiego PSL oświadczył, że zgodnie z zapowiedzą premier Ewy Kopacz i szefa PSL Janusza Piechocińskiego w 15 województwach, w tym także w woj. mazowieckim, rządzić będzie koalicja PO-PSL.

Struzik pytany przez dziennikarzy, czy będzie nadal marszałkiem woj. mazowieckiego odpowiedział, że "wszystko na to wskazuje". "Jest pełne poparcie także z naszej strony" - zadeklarował Halicki.

Halicki przypomniał, że we wtorek marszałek Struzik podpisał z premier rządu Ewą Kopacz Kontrakt Terytorialny dla woj. mazowieckiego, opiewający na ponad 49 mld zł.

Czytaj też:Mazowieckie podpisało Kontrakt Terytorialny

"To są konkretne pieniądze przeznaczone na inwestycje na Mazowszu. To jednocześnie kontynuacja bardzo dobrej pracy i współpracy. Pan marszałek Struzik ma wsparcie w PO od lat, pracujemy ze sobą zgodnie - to widać na całym Mazowszu" - zaznaczył Halicki. Dodał, że przykładem takich wspólnych projektów jest m.in. szerokopasmowy internet w woj. mazowieckim.

Szef resortu administracji i cyfryzacji podkreślił, że w czwartek odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranego sejmiku woj. mazowieckiego. "Planujemy bardzo intensywne cztery lata. W tej nowej sytuacji na Mazowszu mamy wspólnie o jeden mandat więcej, więc w gruncie rzeczy ta stabilna współpraca trwać będzie dalej" - zauważył Halicki.

Według Struzika trwająca od 2006 roku koalicja PO i PSL na Mazowszu dała podwaliny pod koalicję tych partii na szczeblu parlamentarnym i krajowym.

Marszałek pytany, czy w związku z tym, że PSL zdobył w wyborach jeden mandat więcej od PO, zmieni się skład zarządu woj. mazowieckiego.

"PSL nie zamierza aspirować o trzy miejsca w zarządzie woj. mazowieckiego. Te trzy miejsca będą w dalszym ciągu dla PO" - zapewnił Struzik. Dodał, że nadal swojego reprezentanta w zarządzie będzie miał subregion radomski. Chodzi o Leszka Ruszczyka, dotychczasowego wicemarszałka woj. mazowieckiego.

Halicki i Struzik przyjechali w środę do Radomia, aby udzielić poparcia kandydatowi PO na prezydenta miasta Radosławowi Witkowskiemu.

Czytaj też: Radom: minister popiera kandydata PO i obiecuje pieniądze na halę

Struzik zaapelował do członków PSL oraz sympatyków tej partii, aby wzięli udział w wyborach i zagłosowali na kandydata PO.

"Moje wsparcie nie jest niespodzianką. Od wielu lat darzę wielkim szacunkiem i uznaniem posła Witkowskiego. Jest bardzo energiczny, a Radom potrzebuje energicznego gospodarza" - dodał Halicki.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!