Partnerzy portalu

Agitatorka Kopacz

  • PAP
  • 5 listopada 2010 - 06:07
Wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz zachęcała podczas konwencji wyborczej tej partii w Radomiu, by radomianie zagłosowali w wyborach na Piotra Szprendałowicza, kandydata na prezydenta miasta.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Minister zdrowia Ewa Kopacz pochodzi z Radomia. Jak podkreślała, przyjechała na konwencję, by wspierać kandydatów PO, bo Radom jest dla niej „miastem wyjątkowo ważnym”. Tutaj – jak mówiła – zostawiła „kawał swojego życia i serca”.

– Jeśli chcemy, żeby Radom był miastem, w którym jest perspektywa dla młodych, jeśli ma to być miasto, w którym będziemy decydować o tym, czy zostać tu na długie, nawet stare lata, to to miasto zasługuje na prawdziwego i rozsądnego gospodarza– mówiła Kopacz o Piotrze Szprendałowiczu. Chwaliła go za „zdrową ambicję” i za dotychczasowe osiągnięcia jako członka zarządu województwa mazowieckiego.

– To człowiek z charakterem, który potrafi nawet w sytuacjach beznadziejnych stawiać na swoim, ale też konsekwentnie dążyć do celu – mówiła Kopacz.

Minister zdrowia chwaliła także innych kandydatów na radnych. Lidera listy PO do Sejmiku Mazowieckiego w okręgu nr 5 (obejmującym południowe Mazowsze) Andrzeja Łuczyckiego określiła jako „z natury dobrego i przyzwoitego człowieka”.

Wiceprzewodnicząca PO ręczyła też za zajmującego drugą pozycję na liście Leszka Ruszczyka, który – jak powiedziała – „nigdy jej nie zawiódł”.

Kopacz podkreślała, że PO wystawiła do wyborów samorządowych doświadczonych, sprawdzonych ludzi, ale dała też szansę młodym i wykształconym.

Wiceprzewodnicząca PO przestrzegała przed lekceważeniem przeciwników.

– Jeśli nie docenimy swoich przeciwników, jeśli będziemy kierować się tylko i wyłącznie wiarą w to, że jesteśmy najlepsi, mimo że tak jest, to przegramy – mówiła do zebranych. Prosiła o „odrobinę pokory” i „ciężką pracę dla zwycięstwa”.

Minister zdrowia przekonywała o konieczności współpracy wszystkich kandydatów PO na radnych.
– Nie ma konkurencji pomiędzy kandydatami na liście PO, bo nasz przeciwnik jest na innej liście. Ta lista współpracuje jak jedna wielka, zwarta drużyna, po to żeby zwalczyć przeciwnika, który jest na innej liście – mówiła Kopacz.

Minister żartowała też, że zamierza być „karbowym”, który będzie „popędzał” kandydatów do pracy w kampanii.

– Chciałabym abyście wzięli wszystkie mandaty, ale jestem realistką. Weźcie tylko połowę. I tego wam życzę – mówiła Kopacz.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!