Partnerzy portalu

Akcja "Koleją do kultury" przyciąga kolejne instytucje

12 kolejnych instytucji dołączyło do akcji "Koleją do kultury" - na podstawie biletu Kolei Mazowieckich można będzie otrzymać zniżkę na wstęp także do m.in. teatrów oraz muzeów w Ciechanowie, Opinogórze i Radomiu.

• Za zakup biletu Kolei Mazowieckich - zarówno w kasie biletowej, jak i u kierownika pociągu - przysługuje zniżka na wstęp do instytucji kultury.

• Rodzaj zniżki zależy od instytucji partnerskiej.

• Na skorzystanie ze zniżkowego biletu wstępu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie ważności biletu na pociąg

Umowę w stołecznym gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisali  przedstawiciele 12 instytucji kultury, które od tego roku biorą udział w akcji "Koleją do kultury". W wydarzeniu udział wziął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

"Akcja Koleją do kultury skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Mazowsza. Przy okazaniu biletu Kolei Mazowieckich w kasach naszych partnerów - niezależnie czy jest to bilet jednorazowy, dobowy czy miesięczny - otrzymujemy różnego rodzaju zniżki" - powiedział Grajda.

Jak dodał, niektóre ze zniżek to 50 proc. na wejście lub bilet normalny w cenie ulgowego." Łącznie jest 25 takich instytucji. To nie tylko instytucje samorządu województwa, ale również instytucje m.st. Warszawy, jak i instytucje powiatowe" - dodał.

Regulamin akcji nie zmienił się od początku jej trwania. Za zakup biletu Kolei Mazowieckich - zarówno w kasie biletowej, jak i u kierownika pociągu - przysługuje zniżka na wstęp do instytucji kultury. Rodzaj zniżki zależy od instytucji partnerskiej. Bilet kolejowy może być kartonikowy, ale również zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zatrzymać potwierdzenie jego zakupu.

Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek - jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu wstępu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie ważności biletu na pociąg. Akcja dotyczy także biletów na pociągi "Dragon" i "Słoneczny". Nie biorą w niej udziału bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty "Wspólny bilet ZTM-KM-WKD".

Wśród nowych partnerów znalazły się: Teatr Studio w Warszawie, warszawski Teatr Ochoty, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Polskiego Ruchu Lądowego, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Warszawska Opera Kameralna, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Regionalne w Siedlcach, Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie oraz Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

"Ciechanów nie mógł nie przystąpić do tego projektu - leży na szlaku historycznym Kolei Nadwiślańskiej. W latach 70. XIX w. komunikowaliśmy się za pomocą kolei z resztą świata. Zapraszamy serdecznie - jedzie się niewiele ponad godzinę" - zachęcała podczas spotkania dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Hanna Długoszewska - Nadratowska.

Na początku roku przedstawiciele 13 instytucji kultury podpisali porozumienie. W akcji "Koleją do kultury" do tej pory udział biorą: Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Stacja Muzeum, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, które oferują bilet normalny w cenie ulgowego. Teatr Polski w Warszawie oferuje 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oferują zniżkę 20-procentową, a stołeczne Muzeum Sportu publiczność odwiedzi bezpłatnie.

Zniżki na bilety przewidują także Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu, a także Teatr Dramatyczny w Płocku.

Planowane jest także rozpoczęcie współpracy z kolejnymi instytucjami kultury. "Są cztery instytucje z małopolski i trzy z woj. pomorskiego. Jest prawdopodobieństwo, że dołączą jeszcze przed wakacjami" - zapowiedział Grajda.

Z końcem marca Koleje Mazowieckie wdrożyły także płatność kartą przy zakupie biletów u kierowników pociągu. Te bilety także biorą udział w akcji.

"Od 30 marca 2017 r. za pomocą strony internetowej, czyli na każdym urządzeniu mobilnym, można kupić bilety Kolei Mazowieckich. Od tego czasu sprzedaliśmy już 5,5 tys. takich biletów. Wprowadziliśmy także udogodnienie dla podróżnych, polegające na tym, że nie trzeba mieć przy sobie gotówki, aby u kierownika pociągu kupić bilet - można zapłacić zbliżeniowo kartą płatniczą" - wyjaśnił Dariusz Grajda.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!